«100% висновків антикорупційної експертизи НАЗК враховуються Урядом» — Голова НАЗК Олександр Новіков

У 2021 році Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), окрім антикорупційної експертизи проектів законів, почало проводити експертизу проєктів актів Уряду. Це стало можливим після внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів, які запропонувало НАЗК та підтримав Прем’єр-міністр України.

Антикорупційна експертиза дозволяє виявити положення, які в разі ухвалення акту можуть сприяти поширенню корупційних практик. Тобто, завдяки експертизі можна запобігти виникненню корупційних схем ще до прийняття акту.

Про це під час прес-конференції «Презентація нових інструментів для проведення регуляторної та антикорупційної експертизи» розповів Голова НАЗК Олександр Новіков.

« Якщо ще минулого року Уряд і Верховна Рада, як правило, не дослуховувались до висновків антикорупційної експертизи й лише 30 % висновків було імплементовано до проєктів законів та постанов Кабміну, то вже в цьому році рівень імплементації висновків антикорупційної експертизи НАЗК на рівні Уряду досяг 100 %, а на рівні Верховної Ради — 85 %. Це дозволяє забезпечити прийняття актів, які позбавлені корупційних ризиків» , — зазначив Олександр Новіков.

Також Голова НАЗК додав, що дуже важливим є забезпечення антикорупційних процесів та мінімізація корупційних ризиків на місцях. Для цього НАЗК спільно зі Львівським Регуляторним Хабом розробило методичні рекомендації щодо проведення регуляторної та антикорупційної експертизи рішень та проєктів рішень органів місцевого самоврядування та настанови візування антикорупційним уповноваженим проектів актів організації публічного сектору.

« Оскільки за результатами децентралізації основні повноваження, щодо прийняття рішень, розпорядження землею та майном передані громадам, дуже важливо є забезпечити антикорупційні процесц та мінімізацію корупційних ризиків саме в місцевих актах. Наразі для цього працюють антикорупційні уповноважені на рівні районних, міських та обласних рад. Для них НАЗК спільно зі Львівським Регуляторним Хабом розробило відповідні методичні рекомендації» , — підкреслив Голова НАЗК.

Він додав, що реалізація такого проекту стала можливою завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи ЄС, що фінансується Королівством Данії та Європейським Союзом.

Запис пресконференції можна переглянути за посиланням.