Аграрне рейдерство: названо 3 основні схеми

Офіс протидії рейдерству Міністерства юстиції України проаналізував проблематику аграрного рейдерства і виділив 3 класичні способи рейдерських атак.

Про це у персональному блозі на сайті Агрополіт написав керівник антирейдерського офісу  Віктор Дубовик .

Експерт озвучив  3 найпоширеніші схеми :

  • Зміна власника земельних ділянок шляхом внесення змін до реєстру.
  • Рейдерське захоплення врожаю.
  • Незаконне припинення договорів оренди, емфітевзису і суперфіцію та реєстрація іншого речового права за третьою особою.

Як уникнути рейдерських атак?

Очільник Офісу протидії рейдерству пояснив, які  профілактичні заходи допоможуть захисти майно .

  • Приватним власникам  земельних ділянок слід потурбуватися про належне оформлення документів, що посвідчують право власності, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці і внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРП). Якщо маєте лише паперові носії, скажімо, на руках є державний акт на землю старого зразка і коректні відомості про земельну ділянку досі не відображені у Державному земельному кадастрі, то спершу варто подбати про присвоєння ділянці кадастрового номера, а потім – внести відомості про речові права до ДРП.
  • Для бізнесу  з метою захисту юридичної особи від будь-яких незаконних посягань варто передбачити в статуті низку запобіжників, які мінімізують ризики атаки. Наприклад, для підприємств, що мають великий земельний банк, необхідно встановити статутні обмеження для представницьких функцій керівника і внести відповідні відомості до ЄДР. Скажімо, передбачити обмеження для директора на розірвання договорів оренди земельних ділянок. Не зайвим буде прописати в статуті умову про необхідність нотаріального посвідчення договорів оренди земельних ділянок.
  • Всім власникам землі  варто скористатися послугами нових моніторингових сервісів, які дозволяють отримати миттєві повідомлення про зміну статусу об’єкта нерухомого майна у ДРП.
  • Офіс протидії рейдерству також підготував рекомендації, як не допустити аграрного рейдерства після відкриття ринку землі. Про це читайте в матеріалі Агро24  «Рейдерство землі: як не допустити захоплень – 10 важливих кроків» .

 agro.24tv.ua