Активна протидія роботі антикорупційних органів свідчить про те, що вони працюють ефективно — Голова НАЗК Олександр Новіков

Попри те, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) практично повністю відновило свою роботу після рішення Конституційного Суду України (КСУ), на сьогодні є суттєві ризики для ефективного функціонування антикорупційної системи як із боку КСУ, так і інших зацікавлених сторін.

Про це заявив Голова НАЗК Олександр Новіков під час Міжнародного кримінально-правового форуму.

«Чи не всі рішення КСУ минулого року були присвячені руйнуванню тих антикорупційних механізмів, які були впровадженні останнім часом. З погляду антикорупційної політики й тих ризиків, які несе діяльність КСУ, найбільшою загрозою є визнання неконстуційним ВАКС (ред. — Вищого антикорупційного суду) та спеціальної конфіскації. НАЗК оцінює цю загрозу як дуже високу», — зазначив Голова НАЗК.

Він додав, що зараз у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, що в разі прийняття може заборонити НАЗК виявляти фіктивні фінансові операції. На думку Агентства, його реєстрація стала наслідком призупинення державного фінансування трьом парламентським партіям із боку НАЗК. Цей законопроєкт підписали керівники всіх парламентських фракцій.

«Законопроєкт забороняє НАЗК виявляти фіктивні фінансові операції. Окрім того, 18 березня Комітет Верховної Ради підтримав законопроєект, який змінює порядок звільнення керівника НАЗК шляхом внесення змін до Закону України «Про регламент Верховної Ради» та заслуховування звіту керівника НАЗК. Конкретні мотиви законопроєктом не передбачені», — додав Олександр Новіков.

«Уся ця діяльність свідчить про те, що антикорупційні органи працюють ефективно», — підкреслив Голова НАЗК.

Переглянути запис Міжнародного кримінально-правового форуму можливо за посиланням.

Фото: Юридична практика