Антикорупційна боротьба в Україні з тріском провалилася

Викорінення корупції досі є однією з основних вимог усіх міжнародних партнерів України. Попри це, розслідування гучних справ просувається не надто швидко.

Телеканал NewsNetwork проаналізував, як просунулися кілька найгучніших проваджень.На початку року правоохоронці передали в суд аж 200 томів справи Миколи Мартиненка, колишнього депутата, якого підозрюють у розкраданні коштів державних підприємств «Енергоатом» та «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

За вивчення об’ємних матеріалів справи суд взявся лише через 11 місяців, у листопаді. Процес затягнувся через те, що до документів долучали свідчення, отримані від швейцарських правоохоронців.

Завершено також досудове розслідування у справі проти нардепа-утікача Олександра Онищенка, якого вважають організатором схеми з відмивання коштів при торгівлі газом. Політик суттєво переплюнув Мартиненка, адже його справа налічує цілих 564 томи. Детективи НАБУ навіть підготували клопотання про обмеження часу, відведеного адвокатам на ознайомлення з матеріалами. Наразі документи ще вивчають. 

Ще одне гучне провадження – так звані «рюкзаки Авакова». Син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков та колишній заступник голови МВС Сергій Чеботар виявились непричетними до оборудки – справу проти них закрили. При цьому винним у махінаціях визнав себе друг Авакова-молодшого, підприємець Володимир Литвин. 

Справа про корупцію в Міністерстві оборони і геть розвалилась. Ще на початку року суд визнав протиправними вимоги аудиторської служби усунути порушення під час закупівлі дизельного палива. Антикорупційне бюро не змогло добитись оскарження. Адвокати чиновників Збройних сил заявили, що саме на висновках аудиторів ґрунтувалась справа НАБУ. 

Під кінець року правоохоронці порадували ще однією гучною справою. Колишній голова Державної служби Мирослав Продан замінив на посаді Романа Насірова, знятого через підозру в корупції. Проте і сам Продан виявився далеко не святим. У листопаді йому оголосили про підозру у незаконному збагаченні. Чоловікові навіть не знадобилося вносити заставу: суд відпустив його на поруки.

Зазначимо, на думку правозахисної організації Transparency International, Україна є найбільш корумпованою країною Європи після Росії. У всесвітньому рейтингу ми посідаємо 130 місце зі 180, поряд Гамбією, Іраном та М’янмою. 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий