Антикорупційна стратегія покликана зменшити роль держави в економіці, що у свою чергу значно мінімізує корупційні ризики – Голова НАЗК

Боротьба з корупцією неможлива без забезпечення рівності всіх перед законом та зменшення ролі держави в економіці. А всі необхідні для цього інструменти передбачені в Антикорупційній стратегії на 2021-2025 роки.

Про це розповів Голова НАЗК Олександр Новіков у програмі  «Перехресний допит» на 24 Каналі.

«Антикорупційна стратегія покликана зменшити роль держави в економіці, тобто зменшити до мінімуму частку ВВП, що перерозподіляється через державний бюджет. Це у свою чергу значно мінімізує корупційні ризики, пов’язані з недоброчесним розподілом державних коштів», – зауважив Олександр Новіков.

Він також додав, що значна частка економіки України сьогодні знаходиться «у тіні», що суттєво посилює корупційні ризики. Тому необхідно створити рівні правила для всіх громадян та підприємств, за яких великі фінансово-промислові групи стануть звичайним великим бізнесом.

«Рівень тіньової економіки в Україні сягає до 60%. Іноді зручніше користуватись корупційними практиками, тому що відсутня законна ініціатива, як реалізувати свою потребу у законний спосіб. Антикорупційна стратегія містить заходи, які покликані вивести з тіні економіку. Вона передбачає створення на противагу існуючим корупційним практикам законні способи задоволення потреб громадян і бізнесу», – зазначив Олександр Новіков.

Нагадаємо, що законопроект №4135, яким передбачено схвалення Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки, був визначений Президентом України як невідкладний. Проект Антикорупційної стратегії на 2021-2025 роки вже був схвалений Урядом та наразі очікує на прийняття Верховною Радою у другому читанні.