Антикорупційна стратегія пропонує чіткі заходи для зростання економіки України — Голова НАЗК в інтерв’ю Радіо НВ

Заходи, запропоновані в Антикорупційній стратегії на 2021–2025 роки, дасть змогу значно зменшити вплив фінансово-промислових груп на економіку України та забезпечити зростання добробуту українців.

Про це заявив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в інтерв’ю програмі «Запитання тут ставимо ми» на Радіо НВ.

«Які ми пропонуємо рецепти (для зменшення впливу фінансово-промислових груп на економіку — ред.)? По-перше, це контроль за діяльністю політичних партій. Щоби фінансово-промислові групи не могли впливати на ці партії. І ці зупинення (державного фінансування парламентських партій — ред.) є прикладом цього контролю. І, по-друге, це посилення інституційної спроможності Антимонопольного комітету. Вплив на монопольні заговори, звільнення від відповідальності учасників картелів у разі, якщо вони повідомляють про такі картельні змови, і там цілий інструментарій», — зазначив Голова НАЗК.

Він додав, що завдяки виконанню Антикорупційної стратегії Україна зможе щороку економити значні кошти.

«Коли ми готували Антикорупційну стратегію, ми аналізували, яким чином вона вплине на Україну. Попередня стратегія додала 6% ВВП країні. Наша стратегія ми передбачаємо додасть значно більше. Це орієнтовно 200 млрд грн. за рахунок економії на збитках від корупції», — додав Олександр Новіков.

Переглянути або послухати інтерв’ю можна за посиланням.