Апеляційний суд залишив без змін рішення про відмову у задоволенні мільйонного позову ТОВ «Алтаюр» до НАЗК

Північний апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду міста Києва в справі за позовом ТОВ «Алтаюр» до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Раніше Господарський суд міста Києва відмовив ТОВ «Алтаюр» у задоволенні позову щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, у якому позивач просив стягнути з НАЗК 1 000 000 грн. На думку позивача, шкоду підприємству завдала інформація, опублікована на сайті НАЗК.

Це рішення було оскаржене ТОВ «Алтаюр», проте Північний апеляційний господарський суд вкотре підтвердив позицію НАЗК. Відтак кошти платників податків не будуть стягненні на користь підприємства.

У чому суть справи?

21 травня 2020 року НАЗК опублікувало на своєму вебсайті та офіційній сторінці в мережі Facebook матеріал під спільним заголовком «Справа компанії «Алтаюр»: НАЗК виявило зловживання на понад 9 млн грн».

Улітку 2020 року ТОВ «Алтаюр» звернулося до суду з позовом до НАЗК про визнання інформації з цього матеріалу недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію підприємства.

9 грудня 2020 року Господарський суд міста Києва визнав позовні вимоги компанії необґрунтованими, що 7 квітня 2021 року підтверджено судом апеляційної інстанції.

Забезпечуючи прозорість та ефективність діяльності, НАЗК продовжує висвітлювати інформацію, що є предметом суспільного інтересу.