Арабська осінь: до чого приведуть протести в Лівані

Громадяни Лівану, які широко використовують цю систему, щоб економити на послугах найдорожчою в світі мобільного зв’язку, вийшли на демонстрації. Однак причина протестів глибше і криється в соціальній напрузі, що загострилася у зв’язку з важким економічним становищем країни.

Запропонований прем’єр-міністром Саадом Харірі новий пакет реформ теж не викликав довіри у громадян і політик подав у відставку. Пост зайняв Мухаммад Сафаді, однак, це призначення викликало лише негативний відгук серед протестуючих, які вимагають зміну політичних еліт, — пише телеграм-канал International Anticrisis Center.

Також підтримку ліванських шиїтів втратила воєнізована організація «Хезболла» після того, як її лідер Хасан Насралла заступився за президента і заявив про іноземне фінансування протесту, зокрема, з боку ЦРУ і Моссаду. Раніше «Хезболла» могла купити лояльність співгромадян за гроші. Сьогодні ж американські санкції проти організації та проти Ірану знижують обсяги її фінансування, що може обернутися для блоку втратою колишнього впливу.

Чим можуть закінчитися протести в Лівані для Близького Сходу?

Ліван оточений впливовими міжнародними гравцями, тому втрата впливу «Хезболли» на ліванську політику турбує не тільки її саму. «Хезболлу» називають іранським «проксі» в Лівані, що дозволяє Тегерану транслювати свій порядок в Бейруті, значить з усіх гравців найбільше втрачає саме Іран. Ситуацією може скористатися і Саудівська Аравія, Ер-Ріяд давно підтримував прем’єра Харірі і намагався знизити вплив «Хезболли». Цими ж міркуваннями керуються і США.

У поточну обстановку можлива як ескалація конфлікту з боку воєнізованих формувань Лівану, так і стабілізація ситуації в разі призначення нового прем’єр-міністра, якого підтримають учасники протесту.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий