Авіакатастрофа АН-26 на Харківщині: ДБР розглядає чотири версії трагедії

Слідчі ДБР розпочали досудове розслідування у зв’язку з падінням військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

За попередньою інформацією, 25 вересня 2020 року близько 20:50 на автошляху Київ-Харків-Довжанський сталася авіакатастрофа. Під час здійснення планових навчальних польотів впав та загорівся військовий літак марки АН-26, який здійснював посадку на аеродром військової частини в м. Чугуєві Харківської області. На борту літака перебувало 20 курсантів Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та 7 військовослужбовців військової частини.

25 осіб загинули, 2 особи вижили — 1 особа у середньому стані, 1 особа у надважкому стані.

З метою координації дій на місце події виїхало керівництво Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної поліції України.

Проведено невідкладні слідчі (розшукові) дії, а саме:

  • огляд місця події за участю спеціалістів;
  • виїмка необхідної документації;
  • допити свідків;
  • призначення необхідних судових експертиз.

З метою встановлення причин та обставин катастрофи створено спільну комісію з числа спеціалістів Міністерства юстиції України, а саме спеціалістів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Харківського НДІ судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух», Державного підприємства «Антонов», Головної інспекції Міністерства оборони України, слідчих Державного бюро розслідувань та прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Перевіряються такі версії слідства:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов’язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту. 

Наразі встановлюються усі обставини катастрофи.

Розслідування перебуває на контролі керівництва Державного бюро розслідувань.