Без масок і вчасно: як почнеться навчальний рік в Україні

Глава уряду Денис Шмигаль заявив, що навчальний рік почнеться вчасно, але за новими правилами адаптивного карантину

По всій Україні навчальний рік почнеться вчасно — 1 вересня. При цьому з 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає урядовий портал.

Сьогодні, 30 липня, під його головуванням пройшла всеукраїнська селекторна нарада з керівниками областей. На ній, зокрема, обговорили організацію навчального року 2020/2021 в умовах адаптивного карантину, забезпечення закладів освіти підручниками та використання коштів субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам.

«Навчальний рік по всій території України розпочнеться вчасно з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці», — сказав Шмигаль.

Він звернув увагу, що з 1 серпня починають діяти нові правила адаптивного карантину, за якими всі регіони України поділятимуться на чотири зони. При цьому у залежності від епідеміологічної ситуації на окремих територіях, у районах, містах «червоної» зони будуть ухвалюватися окремі рішення.

Крім того, Шмигаль підкреслив необхідність забезпечити заклади освіти книжками, завершити всі реконструкції та ремонти до 1 вересня.

Він звернув увагу, що в областях дуже низький відсоток використання коштів за програмами «Спроможна школа» та «Нова українська школа».

«Прошу ОДА дати відповідні завдання своїм працівникам і поставити на контроль ефективне використання коштів. Тому що ресурси надані, але вони не використовуються. Процент використання критично низький», — пояснив прем’єр.

За підсумками засідання він доручив главам ОДА забезпечити організований початок 2020/2021 навчального року з урахуванням особливостей епідситуацій у закладах освіти.

Тим часом, Міністерство охорони здоров’я дозволило школярам і студентам під час занять знаходиться без масок . Однак при вході в школу і пересування коридорами і між аудиторіями носіння масок обов’язково. Відповідний документ оприлюднила голова Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фиданян у Facebook.

Керівники навчальних закладів повинні будуть розробити такий маршрут пересування учнів або студентів і графік їх навчання, щоб задіяти всі можливі входи в приміщення і запобігати скупчення людей.

Перед початком занять педагоги зобов’язані опитати учнів або студентів щодо їх самопочуття для виявлення можливих симптомів респіраторного захворювання.

У разі виявлення таких ознак і за відсутності батьків учень повинен бути ізольований в спеціально відведеному приміщенні, його батьки або законні представники повинні бути поінформовані, вони повинні будуть прийняти рішення про направлення учня в медустанову.

У розкладі повинна бути передбачена можливість різного часу початку, закінчення занять і перерв для різних класів та груп. Також навчальний процес повинен бути організований так, щоб мінімізувати пересування між аудиторіями.

У всіх приміщеннях закладу освіти повинні бути обладнані місця для обробки рук антисептиками. 

Крім того, в школу заборонений вхід батьків та супроводжуючих осіб, за винятком осіб, які супроводжують учнів з інвалідністю.