Безробітні зможуть отримати від влади до 90 тисяч, але є умова

Участь в програмі зі створення власного бізнесу можуть приймати повнолітні безробітні

Мінекономрозвитку планує надавати безробітним українцям для організації підприємницької діяльності фінансову підтримку. Про це повідомила прес-служба міністерства.

Максимальний її розмір у 2020 році зможе досягати 90 тис. грн (за умови призначення допомоги по безробіттю в максимальному розмірі). Середній розмір такої допомоги в цьому році складе 46 тис. грн. 

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття на 2020 й на цю програму підтримки безробітних передбачені 386 млн грн, що в 4,7 рази більше, ніж в 2019 році. Отримані для організації бізнесу кошти повертати буде не потрібно.

Участь в програмі зі створення власного бізнесу можуть приймати повнолітні безробітні, зареєстровані в Державній службі зайнятості, але які не уклали новий трудовий договір протягом одного місяця після реєстрації в службі зайнятості та спільно з кар’єрним радником склали план дій для створення власного бізнесу.

Чи не отримають таку допомогу безробітні, які протягом останніх 24 місяців перед реєстрацією працювали як фізособи-підприємці, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.

Чи не нададуть її також особам, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на започаткування власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її протягом двох років, починаючи з дня державної реєстрації.

Нагадаємо, що станом на 17 лютого в рамках держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%» протягом останніх двох тижнів підприємці для створення або розширення власного бізнесу вже отримали позик на 27 млн ​​грн.