Битва за Київ: бути чи не бути достроковим виборам мера

«Слуги» надумали перезавантажити місцеву владу. Тож цього року на нас можуть чекати ще одні вибори.

Конфлікт і протистояння між Зе-командою і мером Києва Віталієм Кличко вже давно перейшли у публічну площину. Спочатку глава Офісу президента Андрій Богдан через медіа звернувся до Кабміну з пропозицією про відсторонення Кличка з посади глави КМДА, аргументувавши свої прохання тим, що у стінах мерії та КМДА — суцільна корупція. У таких звинуваченнях Кличко вбачає те, що нове керівництво країни хоче відібрати у киян право на місцеве самоврядування.

І поки українці «переварюють» цей конфлікт і розмірковують, хто правий, а хто винен, у провладній команді розміроковують над тим, аби вже цієї осені провести ще одну дострокову виборчу кампанію.

Дедалі голосніше «слуги народу» говорять про проведення місцевих виборів — вже навіть названо орієнтовну дату дострокових виборів.

Отже, вибори в Києві можна проводити після прийняття нової редакції закону про столицю і законодавства про децентралізацію, що робить їх неможливими до кінця поточного року. Про це 13 вересня заявила представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Ірина Верещук.

«Про місцеві вибори можу вас запевнити — якщо ми говоримо про Київ — їх не буде проведено до тих пір, поки новий закон про столицю не буде прийнятий, а також не будуть прийняті зміни до законодавства, що стосуються децентралізації та об’єднаних територіальних громад. Тому що це зміни до Конституції. Це важливо. Їх потрібно проводити через дві сесії «, — заявила представник Кабінету Міністрів у кулуарах парламенту.

Верещук також зазначила, що, згідно з процедурою, зміни до Конституції остаточно схвалити можна буде не раніше лютого, інформують vesti.ua. «Найкоротший термін про який ми можемо говорити, це квітень», — підкреслила вона, додавши, що закон про столицю, «за найоптимістичнішими показниками», буде прийнятий в грудні. «Буде розроблений закон, і тільки після цього ми будемо говорити про вибори», — підсумувала Верещук.

Однак поки одні чиновники говорять і планую – інші почали діяти. Отже, як стало відомо виданню «Букви», партія «Слуга народу» ініціювала розгляд Верховною Радою питання про організацію дострокових виборів мера Києва і депутатів Київради. Уже навіть збирають в Раді підписи під змінами до закону «Про столицю України — місто-герой Київ».

 

(Фото: Букви)

Законопроект буде визначати особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування в Києві. Напередодні підготовку такого документа анонсував представник політичної партії «Слуга народу» Олександр Ткаченко. Він, зокрема, висловився за необхідність дострокових виборів в Києві згідно з новим законом.

«Напевно, пора зробити повне перезавантаження влади і провести дострокові вибори в Києві — як Київради, так і мера… Але вже згідно з новим законом про столицю, над яким зараз працюють депутати і профільні фахівці», — відзначав він.

За словами нардепа, новий законопроект буде передбачати: європейські норми управління містом; децентралізацію і оновлення народовладдя в районах; чітку і прозору структуру управління столицею.

У свою чергу мер столиці Віталій Кличко зазначив, що представники нової влади влаштовують «договорняки» і «маніпуляції» з метою саботування роботи діючого складу Київради. Здаватися градоначальник не має наміру. Кличко абсолютно впевнений у своїй перемозі на майбутніх виборах…

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий