Бути чи не бути відставці Гончарука?

В Україні черговий скандал з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком отримав несподіване продовження.

В Україні черговий скандал з прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком отримав несподіване продовження: глава уряду вже виступив з трибуни Ради, з приводу своєї відставки під крики «Ганьба!

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук уточнив, що написав заяву про відставку, згідно з Конституцією, на ім’я спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, і Президент може його передати на розгляд парламенту в будь-який момент.

Він також додав, що уряд продовжить роботу в штатному режимі до політичного рішення президента України Володимира Зеленського.

Телеканал Rabinovich TV публікує повний текст виступу прем’єр-міністра Олексія Гончарука в Раді:

«Я затримався на годину запитань до уряду, це пов’язано з моїм рішенням, яке я прийняв сьогодні.

Я звернувся із заявою до президента, ви про це вже знаєте. Передав йому свою заяву про відставку. Воно оформлено відповідно до Конституції України. Написана на ім’я голови Верховної Ради і у президента є право внести його в Раду в будь-який час.

З чим це пов’язано? Це пов’язано з тим, що ми – одна команда. Ми всі прийшли у владу і в парламент міняти країну завдяки цій людині. Завдяки Володимиру Олександровичу Зеленському. Ми поважаємо його і для нас важливо мати довіру всередині команди на 100%.

Останнім часом навколо уряду – багато атак і маніпуляцій. Мета цих атак і маніпуляцій – посіяти розбрат всередині команди. Створити видимість, що, нібито, хтось не поважає президента. Це не правда. Наша сильна позиція в тому, що ми одна команда – нею і хочемо залишатися.

Тому уряд України продовжує працювати в штатному режимі До того моменту, поки президент не ухвалить рішення – хто на якій позиції в нашій великій команді може працювати. Це політичне рішення, яке ми очікуємо від лідера нашої політичної сили.

Шановні друзі, дорога фракція, я дуже вдячний вам за ту роботу, яка вже зроблена. Ми дуже багато з вами зробили, щоб в цьому році українці жили краще. Ми готові зробити набагато більше разом з вами. Але для цього нам треба бути єдиними. Я дуже вдячний вам за ту підтримку, яку сьогодні вже отримав і пропоную вам продовжувати в тому ж дусі. Ви круті, ви майбутнє цієї країни! Разом ми зробимо більше! Спасибі вам!»

Після виступу прем’єра спікер, відповідаючи на уточнююче запитання, повідомив, що поки що не отримував заяву Гончарука про відставку. Після цього Разумков заявив, що «година запитань» до уряду завершено. Таке оголошення частина депутатів зустріла криками «Ганьба!», А інші — оплесками.

До слова, раніше політтехнолог Тарас Загородній в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що «міняй не міняй уряд, нічого відбуватися не буде, поки спекулянти і далі будуть контролювати економіку».

На його думку, «головне питання, чи вдасться команді Зеленського в кінцевому підсумку розібратися з тією мафією, яка у нас засіла де-факто в Нацбанку».

Як повідомляв Rabinovich TV , в п’ятницю, 17 січня, на третій день після оприлюднення плівок з наради Олексія Гончарука, прем’єр-міністр написав заяву про відставку , але подав її не в Раду, як має бути за законом, а прямо в Офіс президента Володимиру Зеленському.