Через обвалення на Позняках почав руйнуватися і сусідній будинок. Фото

Через вибух в багатоповерхівці на Позняках мешканці бояться повертатися додому і вимагають повного обстеження стану будинку.

Через вибух газу в будинку на вулиці Соломії Крушельницької постраждав і сусідній будинок за адресою Григоренка, 41.

«Вибух був дуже сильний. В цей час я перебував із дитиною вдома і знаю, що кажу. Будинок трусило, в сусідів повилітали шибки. Кажуть, у під’їзді з’явилися тріщини, позлітала плитка, ліфт не працює. Є підозри на те, що можуть бути проблеми з шахтою ліфта. З будинку на Крушельницької, 1/5 завалилася стіна на сьомий поверх нашого будинку», – повідомив мешканець Андрій Максимов.

(Тріщина перед ліфтом. Фото: Божена Чейпеш)

Інша жителька Тамара Кудрявченко, яка живе в будинку на Григоренка, повідомила, що тріщини виявили щонайменше на другому та третьому поверхах. В деяких квартирах вибило вікна зі склом і шибками. Також підозрюють, що «повело» шахту ліфта.

Кудрявченко опублікувала фотографії руйнувань на шостому поверсі, на якому видно значні обвалення.

(Фото: Тамара Кудрявченко)

Мешканці нарікають, що досі не отримали висновку експертизи про те, наскільки безпечно перебувати у будинку, натомість, як стверджують, їм «дозволили заселятися».

Мешканці написали заступникові голови КМДА Петру Пантелеєву заяву, в якій просять провести повне обстеження технічного стану будинку, а також перевірити газове обладнання у квартирах.

Нагадаємо, внаслідок вибуху газу в десятиповерховому будинку на вулиці Соломії Крушельницької, 1/5, загинуло п’ятеро людей. Вибух зруйнував чотири поверхи – з п’ятого по дев’ятий. Зруйновано 16 квартир, ще 40 пошкоджено.

У свою чергу в «Київгазі» заявили, що фахівці протягом червня знімали лічильники у зазначеному будинку на планову повірку. Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що місто надасть матеріальну допомогу постраждалим мешканцям будинку. Постраждалі через вибух отримають від 50 до 100 тисяч гривень допомоги.