Чиновникам-силовикам доведеться розкрити свої доходи: що ще в законі

Президент України підписав закон про реформу Нацагентства по запобіганню корупції.

2 жовтня Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції».

У документі зазначається, що необхідність розробки законопроекту була викликана непрофесійним і неефективним керівництвом роботою НАПК, що спричинило за собою дискредитацію діяльності створених в Україні антикорупційних органів, про що неодноразово заявлялося як громадськістю, так і міжнародними організаціями.

Згідно з новими змінами до законодавства, керувати Нацагентством буде одна людина замість колегії з п’яти членів, а призначає главу НАПК Кабмін терміном на чотири роки. Відзначається, що одна і та ж особа не може обиратися на пост глави Нацагентства два рази поспіль.

Законом встановлюються перелік підстави для звільнення голови НАПКА, що передбачає відсутність політично мотивованого рішення про звільнення.

Однією з таких підстав є висновок комісії по проведенню незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства. Така оцінка проводиться раз на два роки незалежними експертами, запропонованими міжнародними організаціями.

Крім того, тепер чиновники СБУ, інші силовики і розвідники, які призначаються президентом, повинні подавати відкриті декларації. При цьому декларації звичайних оперативників і розвідників, які виконують важливі таємні завдання, і далі можуть бути закритими.

Також у закон увійшла норма, яка передбачає скасування фінансування політичних партій з держбюджету, які набрали менше 5% голосів на виборах.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий