Чого боїться Гонтарєва? Екс-глава НБУ просить політичного притулку

Екс-главі НБУ, мабуть, є чого бояться в Україні. Отримає статус політичного біженця Гонтарєва, чи ні — вирішить британський уряд. А поки справа вирішується — час ще є.

Великобританія надала екс-главі НБУ Валерії Гонтарєвій, проти якої Генпрокуратура порушила справу, статус особи, яка потребує захисту від політичних репресій.

За словами адвокатів, до «перемоги» ще далеко — доведеться почекати 183 дні, поки британці розглянуть справу і вирішать, чи дійсно Гонтарєвій загрожує небезпека, у зв’язку з її політичними поглядами, передають «Вести».

Варто відзначити, що складно визначити, яких саме поглядів дотримується Гонтарєва. Але як мінімум час вона виграє.

Протягом 90 днів Гонтаревої доведеться під присягою розкрити всі свої фінансові активи. В іншому випадку — питання перестануть розглядати, і справу закриють, після чого українські правоохоронці зможуть відправити запит до Британії на екстрадицію Гонтарєвої.

Нагадаємо, 31 липня ГБР відкрило проти неї і Петра Порошенка чергове кримінальне провадження. Розслідуються багатомільйонні валютні перерахування в офшорні і інші юрисдикції прямо з концерну «Укроборонпром» за допомогою фальшивих контрактів. Якщо провину фігурантів доведуть, їх майно, включаючи всі активи, заводи і акції, може бути конфісковано.

Гонтарева поки успішно ігнорує виклики на допити, сподіваючись роздобути політичний притулок.

За цей час екс-глава Нацбанку України Валерія Гонтарєва в Лондоні потрапила в дорожньо-транспортну пригоду: її збила машина. Інцидент стався на пішохідному переході 30 серпня.

У четвер в ніч на 5 вересня в столиці підпалили автомобіль Audi А7 яка зареєстрований на невістку екс-глави Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтаревої.

Національний банк розцінює інциденти з екс-главою регулятора Валерією Гонтаревої як організований тиск. Про це йдеться в повідомленні НБУ.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий