ДБР знову кличе Порошенка на допит

Скандал з «плівками Деркача»: ДБР викликає Порошенка на допит як свідка у справі про прослуховування.

П’ятого президента України Петра Порошенка знову викликали на допит у ДБР у якості свідка, який повинен відбутися 10 червня. Про це повідомила прес-служба Державного бюро розслідувань.

«Відповідно до статей 133, 135-139, 224 Кримінального процесуального кодексу України Порошенко П.О. викликається на 11 годину 00 хвилин 10 червня 2020 року до Державного бюро розслідувань для допиту у якості свідка … у ході якого досліджуються обставини законності зняття інформації під час проведення міжнародних перемовин за участі Президента України та високопосадовців іноземних держав», — йдеться в повідомленні.

Порошенко має прийти за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 15, каб. 508. У ДБР наголосили, що «явка обов’язкова».

 

Як відомо, екс-регіонал і чинний позафракційний народний депутат України Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито можуть свідчити про вплив ексвіце-президента США Джозефа Байдена на Петра Порошенка.

За словами народного депутата, аудіофайли він отримав від журналістів-розслідувачів, а саму запис розмов нібито робив особисто Порошенко. На записі співрозмовники обговорюють виділення Сполученими Штатами Україні 1 млрд доларів допомоги, а також звільнення генпрокурора Віктора Шокіна.

У свою чергу Порошенко відкидає всі звинувачення і звинуватив Офіс президента у провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України у разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали «плівки Деркача» відредагованою нісенітницею.

Однак, Офіс генпрокурора зареєстрував у відношенні Порошенко кримінальне провадження за статтями «держзрада» і «зловживання владою».

Як повідомляв  RabinovichTV , минулий виклик п’ятого президента на допит закінчився скандалом у музеї Гончара.