День соборності України: «живий ланцюг» і нові традиції святкування

Україна сьогодні відзначає День соборності: як проходить святкування, і що побажав президент українцям.

Сьогодні, 22 січня, країна відзначає День соборності України. З нагоди святкування біля Верховної Ради вперше підняли державний прапор, а на мості Патона в Києві люди утворили «живий ланцюг».

Президент України Володимир Зеленський вже встиг привітати українців зі святом у відеозверненні. Він побажав бути єдиними та не сваритися.

За інформацією першого віце-спікера Ради Руслана Стефанчук, парламентарії вирішили зробити підняття прапора новою традицією цього дня. Під стінами Ради також пролунав гімн України, передає «112 Україна».

«Для того, щоб почати вперше таку традицію, яка може мати дуже гідне продовження в українській державі, ми вийшли з ініціативою, щоб почати підняття державного прапора України біля будівлі Верховної ради України», — сказав Стефанчук в ефірі телеканалу.

Водночас кілька сотень українців традиційно вийшли на столичний міст Патона. В руках учасників ходи два полотна державного прапора. Люди символічно об’єднали береги Дніпра «живим ланцюгом», рухаючись назустріч двома колонами — з лівого берега (символізує Українську Народну Республіку) і з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку). Кияни прийшли і зі своїми невеликими прапорами. Багато намалювали національні кольори на обличчі або на руках, повідомляє «Апостроф».

Джерело фото — «Апостроф».

Нагадаємо, День соборності України офіційно встановлений в 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.