Депутати з психічними розладами. Чи справді у ВР є хворі люди?

Глава Офісу президента України Андрій Богдан обізвав своїх колег по партії психічно хворими, заявивши, що поки вони роблять, що їм велено, все в порядку.

Андрій Богдан в інтерв’ю ВВС відверто розповів про те, як підбиралися люди в команду «Слуги народу» на виборах. За його словами, в список партії потрапило багато випадкових людей — продавців овочів, весільних фотографів. Їх обирали за принципом популярності в Facebook. Якщо людина була популярна в регіоні, їй дзвонили і пропонували взяти участь у виборах разом зі «Слугою народу». За словами Богдана, у фракції є божевільні люди і психічно хворі. Такий собі зріз суспільства. У той же час він додав, що поки нардепи роблять те, що від них вимагають, це не має значення .

Чому Богдан атакував нардепів?

Заява Андрія Богдана пов’язана з недавніми скаргами депутатів на Офіс президента. Як відомо, деякі нардепи були незадоволені законопроектом № 1038, яким пропонується позбавляти їх мандатів за припинення членства у фракції. Співрозмовники з числа «слуг народу» поскаржилися журналістам, що керівництво партії, в тому числі, Офіс президента, не рахується з ними, і хоче зробити з них «ручних звіряток». Коментуючи цю фразу, Богдан зазначив, що нічого не може вдіяти, якщо «хтось відчуває себе твариною».

В кожному жарті є частка правди

Очевидно, що заява Богдана адресована нардепам, які вирішили поспілкуватися з журналістами. Така собі демонстрація сили і нагадування, «хто в домі господар». Втім, виключати, що під брендом «Слуги народу» до Верховної Ради могли зайти люди з психічними розладами, не можна. Тим більше, що в минулих скликаннях парламенту українці мали можливість спостерігати за вельми неадекватними особами, яким у 2014 році вдалося стати депутатами.

Насправді, психічні захворювання, невротичні захворювання і особистісні розлади зустрічаються у людей набагато частіше, ніж прийнято вважати. За словами колишнього заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика, близько 30% українців стикаються з психічними розладами. При цьому близько 75% людей, які страждають на психічні розлади, не звертаються за допомогою.

Станом на 2017 рік понад 1,5 млн українців стояли на обліку лікарів-психіатрів і лікарів-наркологів. Такі проблеми з психічним здоров’ям пов’язані з бідністю, безробіттям і почуттям нестабільності і незахищеності.

Психологічний портрет нардепів

Поки нові народні депутати не встигли себе проявити, пропонуємо згадати про депутатів минулого скликання, які явно мали проблеми з психічним здоров’ям, а у деяких навіть були відповідні документи.

Тетяна Чорновол . Депутат від «Народного фронту», за даними журналістів, ще з підліткового віку перебувала на обліку у психіатра, де їй поставили діагноз «синдром гіперактивності з ознаками шизоафективного розладу за змішаним типом». Це досить серйозне захворювання, яке проявляється в повсякденному житті хворого періодичними спалахами, перепадами настрою. Загальні симптоми розладу включають параноїдні марення, дезорганізовану мову і мислення. Хто стежив за незліченними скандалами, в які потрапляла Тетяна Чорновол, не заперечуватиме, що екс-депутат часто поводиться не зовсім адекватно, та й каже дивні речі.

Надія Савченко , яка швидко впала з п’єдесталу героя, також відома своїми емоційними, необдуманими заявами. Психологи, які вивчали психологічний портрет Савченко після її арешту, відзначали, що у неї нестійка нервова система. Для Савченко характерна висока ступінь збудливості та нездатність гальмувати свої імпульси, контролювати емоції. Крім цього, Савченко щиро вірила в свою правоту і непогрішимість, вірила в те, що вона месія, який врятує Україну.

Ірина Геращенко за час президентства Петра Порошенка перетворилася з більш-менш поважного політика в самого завзятого «порохобота». Геращенко вела активну боротьбу в Facebook проти всіх, кого не влаштовувала політика колишнього президента, вона регулярно звинувачувала, погрожувала, ображала своїх супротивників. При цьому все частіше використовуючи неправдиву або маніпулятивну інформацію. Навіть в новій Раді Геращенко встигла влаштувати скандал, за що її викликали на «килим» до регламентного парламентського комітету. Особливістю поведінки депутата є той факт, що бреше і маніпулює вона, щиро вірячи в свою правоту. Якщо придивитися, Ірина Геращенко справжнісінький патологічний брехун — людина, що має схильність до повідомлення неправдивої інформації та придумування фантастичних історій.

Володимир Парасюк за час свого депутатства постійно потрапляв в бійки і скандали. Справа в тому, що нардеп не міг впоратися з агресією. Починаючи грати на публіку, він входив в раж, і вже не міг зупинитися. До речі, серед публічних людей на Заході поширений діагноз «неконтрольовані спалахи гніву».

Олег Ляшко. Ще один скандаліст колишньої Ради також відомий спалахами гніву. Екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун після однієї з витівок Ляшка заявила, що не варто звинувачувати таких людей за неадекватну поведінку, оскільки у них можуть бути психічні проблеми або розлади. Міністр тоді порадила йому звернутися за допомогою до лікаря. До речі, раніше, в 2014 році депутат від Компартії також заявляла, що у Олега Валерійовича є проблеми з психікою.

Це лише поверхневий аналіз найвідоміших українських політиків. Скільки насправді у Верховній Раді зібралося людей з параноїчним, дісоціальним, істеричним, емоційно нестійким і тривожним розладами особистості невідомо. Шкода, що народні депутати, перш ніж потрапити в парламент, не проходять обстеження у психіатра.

Читайте також Істерика Супрун: санітарка з Вірджинії злякалася аудиту своєї роботи 

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий