«Для зменшення впливу олігархів на політику важливо, щоб протоколи НАЗК розглядав Антикорупційний суд, а справи про порушення партій – НАБУ», – Голова НАЗК

Для подолання впливу олігархів на політичні процеси крім нового законопроекту про олігархів необхідно також прийняти та виконати Антикорупційну стратегію на 2021-2025 роки. Саме вона містить конкретні заходи, здатні зменшити вплив фінансово-промислових груп та у цивілізований спосіб перетворити їх на звичайний великий бізнес. 

Про це розповів Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков в інтерв’ю виданню “ГЛАВКОМ”.

«Є дві ключові норми, які здатні зробити народних депутатів максимально незалежними від впливу фінансово-промислових груп. Перша  – передача розгляду протоколів, які складаються НАЗК щодо конфлікту інтересів та декларування, до Вищого антикорупційного суду, друга – передача справ за статтею 159-1 Кримінального кодексу (порушення про фінансування партій) до НАБУ. Зараз ці провадження передаються до Нацполіції, де не розслідуються. Ми будемо наполягати, аби Верховна Рада повернула ці норми до тексту Антикорупційної стратегії, оскільки саме вона є необхідною умовою для подолання впливу олігархів на політику в Україні » , – зазначив Олександр Новіков.

Він також додав, що у Президентському законопроєкті “про олігархів” та його альтернативних редакціях передбачені різні функції та роль НАЗК.

«У законопроекті Президента передбачено, що НАЗК прийматиме та перевірятиме декларації олігархів. У кількох альтернативних зареєстрованих законопроєктах зафіксовано також, що саме НАЗК буде давати статус олігарха певним особам. Якщо Верховна Рада цей закон прийме, а Президент підпише, ми його будемо виконувати. Адже ми є саме виконавчим органом влади. Наша роль – виконувати закони, які ухвалює гілка влади законодавча» , – підкреслив Голова НАЗК.

Більше про Антикорупційну стратегію, рішення Нафтогазу, деолігархізацію та політичне фінансування читайте у повному інтерв’ю виданню “Главком” за посиланням.