«Доброчесність парламенту та декларування у 2021 році»: НАЗК провело нараду з Головою Верховної Ради за участі народних депутатів та працівників апарату ВРУ

Мета Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) — забезпечити настільки ефективні механізми запобігання корупції, аби в правоохоронних органів та судів було якнайменше роботи щодо корупційних злочинів.

Про це Голова НАЗК Олександр Новіков розповів під час наради «Доброчесність парламенту та декларування у 2021 році» під керівництвом Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

«Місія НАЗК — робити владу доброчесною. А доброчесність Парламенту — це питання підвищення довіри до всієї публічної влади», — зазначив Голова НАЗК під час зустрічі.

Він також додав, що наразі в антикорупційному законодавстві є низка неврегульованих питань, над вирішенням яких Верховна Рада та НАЗК обов’язково співпрацюватимуть. Найпершим заходом для цього має стати прийняття Антикорупційної стратегії на 2021–2025 роки.

«Ми працюємо над подальшим спрощенням декларування для доброчесних посадовців. Це, зокрема, передбачено в Антикорупційній стратегії. Я впевнений, що всі фракції Верховної Ради підтримують Стратегію в другому читанні», — додав Олександр Новіков.

Також НАЗК продовжує проводити низку просвітницьких заходів для того, аби суб’єкти декларування могли заповнити декларації без ненавмисних помилок. Так, Офіс розбудови доброчесности при НАЗК розробив детальні роз’яснення щодо заповнення декларацій та спеціальний онлайн-курс, який розпочнеться з 1 березня на платформі Prometheus. Також у будні дні Контакт-центр НАЗК забезпечує надання особистих консультацій щодо заповнення декларацій.

Знайти необхідне роз’яснення щодо заповнення декларації можливо за ключовим словом у Базі знань НАЗК за посиланням.