Economy 2.0 10 вересня: МВФ висуне Україні додаткові вимоги

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 10 вересня 2019

Фінанси

Рада розгляне проект держбюджету на наступному тижні . Верховна Рада розгляне проект державного бюджету України на 2020 року на пленарному тижні 17-20 вересня, повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Відповідно до закону, Кабмін повинен винести в парламент проект державного бюджету на наступний рік до 15 вересня. Разумков також нагадав, що разом з проектом подається звіт про виконання держбюджету поточного року.

МВФ може висунути Україні додаткові вимоги . Нова кредитна угода влади України з Міжнародним валютним фондом, ймовірно, буде включати контрольні структурні показники. Серед зобов’язань України можуть бути нове законодавство, яке посилює нагляд за фінансовим сектором (закон про «сплите», який передбачає ліквідацію Національної комісії регулювання фінансових послуг), розвиток ринку сільськогосподарських земель (скасування мораторію на продаж сільгоспземель). Також МВФ хоче бачити від влади України стійкий прогрес і відчутні результати в боротьбі з корупцією, прогрес в приватизації (розпродаж великих держкомпаній) і створення ринкового механізму для внутрішніх цін на газ (їх чергове підвищення).

Дефляція в Україні в серпні склала 0,3%. Споживчі ціни в Україні після падіння в липні 2019 року на 0,6% в серпні знизилися ще на 0,3%, а в річному вимірі інфляція знизився за підсумками серпня до 9% з 9,1% за підсумками липня. Згідно з раніше наданими даними Держстату, дефляція в Україні в червні 2019 року склала 0,5%, тоді як в травні була зафіксована інфляція на рівні 0,7%, в квітні — 1%. Базова інфляція в серпні склала «мінус» 0,1% в порівнянні з 0,1% в липні. З початку року споживчі ціни в Україні зросли на 2,7%, тоді як базова інфляція склала 2,1%.

Агрокомплекс

Що буде з цінами на найпопулярніші фрукти . Яблучний урожай в цьому році буде менше щедрий, ніж в минулому сезоні. За прогнозами експертів, в порівнянні з 2018 роком, урожай буде скромніше на тридцять відсотків. Більш того, в деяких регіону України аграрії отримають урожай в половину менший, ніж в минулому сезоні. Причин для негативних прогнозів кілька. Зокрема, в цьому році частина врожаю була пошкоджена градами. Після цього урожай стає промисловим, а недобір столового яблука складе до 50 відсотків. Логічно, що це спричинить за собою різке підвищення ціни. Якщо в минулому році супермаркетам продавали яблука за ціною в 4-5 гривень за кілограм, то в цьому році вони закуповуються за 13-14 гривень. Крім того, вартість надалі буде тільки збільшуватися. Відзначимо, експерти попереджають і про те, що в цьому році українців не будуть радувати ціни на картоплю.

Металургія

АМКР виводить валюту з України після візитів СБУ . Понад 95% дивідендів будуть виведені за кордон в разі запланованої виплати акціонерам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільшого гірничо-металургійного комбінату України. Більш ніж 95% акцій АМКР володіє німецька ArcelorMittal Duisburg Beteiligungs GmbH. Прибуток комбінату за 2018 р склала 9,509 млрд грн., А нерозподілений за всі останні роки — 42,489 млрд грн. У квітні 2019 року акціонери «АрселорМіттал Кривий Ріг» вирішили не виплачувати дивіденди, а свою річний прибуток направити на розвиток виробництва.

У свою чергу, в Державній фіскальної службі України заявили про 9 млрд грн. податкових претензій до підприємства. Після цього компанія анонсувала висновок дивідендів на 10,845 млрд грн. (Еквівалентно 433 млн дол). При цьому наголошується, що зараз акціонерам навіть вигідніше отримати дивіденди, ніж навесні, оскільки на початку травня ця гривнева сума була еквівалентна 409 млн дол.

Український експорт напівфабрикатів металургійного виробництва впав на 4,5%. За вісім місяців 2019 року Україна скоротила експорт напівфабрикатів в грошовому вираженні на 4,5%, до $ 2,069 млрд. Незважаючи на це в натуральному вираженні поставки на зовнішні ринки виросли на 9%, до 4,917 млн ​​т, тоді як в січні-серпні 2018 р вони склали 4,512 млн т. Основні напрямки експорту — Італія, Єгипет і Туреччина. Імпорт напівфабрикатів в Україні в січні-серпні зріс на 20,7%, до 34,4 тис. т, в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше. Постачальники напівфабрикатів для українських підприємств — Росія (99,77%) і Китай (0,23%).

Енергетика

Імпорт газу в Україну досяг 69 млн куб м на добу . Імпорт газу в Україну досяг нового рекорду в 68,7 млн ​​куб м на добу, випливає з оперативної інформації Оператора ГТС — АТ «Укртрансгаз». Разом з тим, директор ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» Сергій Макогон повідомляє про імпорт газу в Україну на рівні 69,1 млн куб м на добу. Зі Словаччини було імпортовано 42,5 млн куб м (62% від загального обсягу поставок), з Угорщини — 19,1 млн куб м (28%), з Польщі — 7 млн ​​куб м (10%). За перші сім днів вересня було імпортовано 469 млн куб м газу.

Тристоронні переговори щодо газу пройдуть 19 вересня . Заступник голови Європейської комісії (ЄК) Марош Шефчович підтвердив, що тристоронні переговори з газопостачання між ЄС, РФ та Україною відбудуться в Брюсселі 19 вересня. «Я переконаний, що прогрес послужить сильним позитивним сигналом для ринку, а також споживачів напередодні зимового сезону», — зазначив Марош Шефчович.

Поставки російського вугілля в Україну в липні виросли в 3 рази . Поставки вугілля з Росії в Україну за підсумками липня зросли в 3 рази, до 394,8 тис тонн, в порівнянні з попереднім місяцем, повідомляє Центральне диспетчерське управління паливно-енергетичного комплексу РФ. З червня вугілля з РФ відвантажується України тільки за спеціальними дозволами Мінекономіки РФ. Такі заходи уряд Росії зробило у відповідь на квітневі санкції України щодо ряду товарів з РФ.

Корпорації

«Київський метрополітен» з початку року отримав понад 20 млн від оренди . «Київський метрополітен» за вісім місяців 2019 роки від надання площ в оренду отримав понад 20 млн грн. Половина суми була перерахована до бюджету міста. Зараз в метрополітені 191 дійсний договір про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду. Йдеться про торгові місця, які відповідають нормам пожежної безпеки, в тому числі банкомати, модернізовані автомати з продажу преси, тощо. У метрополітені також нагадали, що МАФи, які не відповідали нормам пожежної безпеки в підземці (182 об’єкта), були демонтовані.

«Укрзалізниця» за літо перевезла понад 13 мільйонів пасажирів . Протягом літа 2019 року залізничним транспортом скористалися понад 13,2 млн пасажирів, що на рівні показників минулого року. Всього в цьому році влітку було задіяно 2 930 пасажирських вагонів. В одеському, херсонському, азовському, бердянському напрямках влітку курсувало 33 додаткових поїзди. Цього літа «Укрзалізниця» перевезла більше дітей, які подорожували у складі організованих груп до місць відпочинку. Зокрема, за три літні місяці дорога перевезла понад 161 тис. Дітей, або 3,3 тис. Груп, що майже на 50% більше, ніж в минулому році.

Регулятори

НБУ пішов на мирову з НЗФ Коломойського . Нікопольський завод феросплавів (НЗФ) Ігоря Коломойського пішов на мирову угоду з Національним банком України. Регулятор в судовому порядку намагався стягнути рухоме майно заводу, яке було передано в заставу в якості забезпечення зобов’язань АТ КБ «Приватбанк» за кредитом рефінансування. В результаті світової НЗФ достроково погасив заборгованість ПриватБанку по кредиту рефінансування НБУ. У Нацбанку відзначають, що завод Коломойського заплатив суму, рівну ринкової вартості заставного майна заводу. Точні цифри не називаються. Ініціатором угоди виступив сам завод.

Резерви Нацбанку перевищили $ 22 млрд. За попередніми даними, міжнародні резерви України станом на 1 вересня склали $ 22,02 млрд, збільшившись за місяць на $ 175 млн. Обсяг резервів за місяць майже не змінився завдяки тому, що чиста купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку компенсувала витрати на погашення та обслуговування державного боргу. Зокрема, Нацбанк за місяць скупив на міжбанку $ 299,4 млн. У тому числі $ 177 млн ​​були куплені при здійсненні інтервенцій за вибором кращого курсу і $ 139,2 млн — за єдиним курсом. У той же час протягом місяця НБУ провів одну інтервенцію з продажу валюти на суму $ 16,8 млн.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий