Economy 2.0 19 листопада: Україна не піде на умови «Газпрому»

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 19 листопада 2019

Фінанси

Україна вийшла з ще одної важливої угоди з СНД . Україна вийшла з угоди про заходи щодо забезпечення покращення розрахунків між господарськими організаціями держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав. Відповідний указ №851 підписав президент Володимир Зеленський. Україна з 2014 року взяла курс на вихід з СНД і тоді ж перестала платити внески.

МВФ сподівається, що Україна прискорить реформи . Керівник місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рон ван Роден сподівається, що українська влада прискорить темпи реалізації реформ. За словами прем’єра Гончарука, Україна продемонструвала і продовжує демонструвати швидке і успішне втілення реформ, задекларованих президентом, урядом і парламентом. Керівник місії МВФ, в свою чергу, наголосив на важливості реформ, які українська влада успішно провела останнім часом, і висловив надію на підтримку і прискорення їх темпу.

ЄІБ і ЄБРР виділять 150 млн євро на безпеку на дорогах України . Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку нададуть по 75 млн євро на реалізацію проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України». Даний проект буде реалізований в Києві, Дніпрі, Харкові, Львові, Кам’янець-Подільському та Одесі. Основною метою проекту є зниження смертності та травматизму на дорогах шляхом поліпшення дорожньої інфраструктури, інфраструктури для пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту. Орієнтовна вартість проекту становить 177 млн ​​євро, з яких кредити ЄІБ — 75 млн євро, ЄБРР — 75 млн євро, а решта — власні кошти міст, технічна допомога та інші джерела фінансування. Читайте також:  МВФ повертається в Україну: чого чекати від кредиторів?  

Агрокомплекс

В Україні можуть переглянути ліміт на володіння землею . Верховна Рада має намір переглянути обмеження щодо володіння землею при підготовці до другого читання законопроекту «Про ринок землі». Компроміс з питання граничної концентрації землі сільськогосподарського призначення в одних руках після зняття мораторію на її продаж буде знайдений до другого читання законопроекту №2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», після проведення дискусій з усіма учасниками процесу і зацікавленими сторонами. «213 тис. Га в одні руки не сприймається суспільством, це занадто великі обсяги, і це, безумовно, ми будемо переглядати. Але питання того, в якому форматі, які критерії, чи будуть це якісь відсоткові, 0,5%, допустимо, або 0,3%, або це буде зафіксовано в гектарах, що не більше ніж стільки-то «, — повідомили в уряді.

Україна збільшила виробництво м’яса та яєць . Обсяг виробництва м’яса в Україні в січні-жовтні 2019 року становить 2,7 млн ​​тонн (у живій вазі), що на 6,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. За даними Держстату, виробництво молока в країні в січні-жовтні скоротилося на 3,6% — до 8,3 млн тонн. При цьому виробництво яєць зросло на 4% — до 14,3 млрд штук. Виробництво м’яса в Україні в 2018 році зросло на 1% — до 3,3 млн тонн, молока — скоротилося на 2% — до 10 млн тонн, яєць — виросло на 4%, до 16,1 млрд штук. Читайте також:  Сучасні феодали: хто володіє українською землею?  

Металургія

ЦГЗК знизив випуск товарних окатишів на 2%. Центральний гірничо-збагачувальний комбінат в січні-жовтні 2019 року знизив випуск товарних окатишів, за оперативними даними, на 2% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — майже до 1,9 млн тонн. За 10 місяців ЦГЗК наростив випуск залізорудного концентрату також на 2% — до 3,7 млн ​​тонн. У жовтні вироблено 115 тис. Тонн окатишів і 400 тис. Тонн концентрату.

За 10 місяців виплавка сталі в Туреччині впала на 11%. У січні-жовтні 2019 року турецькі металургійні підприємства скоротили виробництво вуглецевої сталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10,6%, до 27,973 млн. Т. При цьому, випуск електросталі впав на 12,8%, до 18,982 млн. Т, конвертерної сталі — на 5,6%, до 8,990 млн. т. зокрема, виготовлення сталевої заготовки знизилося на 17,3%, до 17,211 млн. т, тоді як слябів зросла на 2,7%, до 10,762 млн. т. У жовтні поточного року Туреччина скоротила виробництво вуглецевої сталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 15%, до 2,7 млн. т, до серпня — на 1,7%. Читайте також:  Стало відомо, хто більше всіх забруднює повітря в Україні  

Енергетика

«Укртрансгаз» озвучив обсяги використаного українцями газу . З початку опалювального сезону в Україні запаси газу в підземних сховищах зменшилися на 1,2% або 253,48 мільйона кубометрів, повідомляє «Укртрансгаз». В цілому запаси газу в сховищах станом на 16 листопада складають 21,53 мільярда кубометрів. Сховища заповнені на 69% своєї максимальної місткості. Запаси газу по станом на 16 листопада 2019 найбільші на цю дату за останні 6 років. Найменшим був запас газу в 2016 році, коли в сховищах було 14,11 мільярда кубометрів газу. Раніше в «Нафтогазі» повідомили, що Україна повністю підготувала запаси газу на зиму. Їх має вистачити навіть в разі припинення Росією транзиту газу.

Україна не піде на умови «Газпрому» для продовження транзиту газу . Надійшло 18 листопада пропозиція російського «Газпрому» на адресу НАК «Нафтогаз України» про продовження терміну дії існуючого або укладання нового договору про транзит газу строком на один рік з відмовою обох сторін від всіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі є неприйнятним. «Давайте відверто. Ця пропозиція, яка була визначена, воно є неприйнятним для України, з урахуванням того, що треба відмовитися від арбітражів і підписати договір всього на один рік», — заявив міністр енергетики Олексій Оржель. Читайте також:  «Газпром» висунув «Нафтогазу» три умови  

Корпорації

Аеропорт «Бориспіль» посів друге місце за зростанням пасажиропотоку . Міжнародний аеропорт «Бориспіль» за підсумками третього кварталу та вересня 2019 року обійняв друге місце в рейтингу Міжнародної ради аеропортів ACI Europe по динаміці приросту пасажиропотоку серед аеропортів на 10-25 млн пасажирів на рік. Згідно з оприлюдненими даними на сайті ACI Europe, в вересні (+ 27,6%) і в третьому кварталі (+ 25,8%) аеропорт «Бориспіль» поступився тільки аеропорту Мілана (Італія) з показниками + 33,5% і +26, 2% відповідно. Крім того, в топ-5 рейтингу по динаміці приросту пасажиропотоку серед аеропортів на менш, ніж 5 млн пасажирів потрапив Міжнародний аеропорт «Харків». Читайте також:  Аеропорт Бориспіль став першим в європейському рейтингу  

Регулятори

«Укрексімбанк» розмістив єврооблігації на $100 млн . Державний «Укрексімбанк» завершив розміщення єврооблігацій на суму $ 100 млн з терміном обігу 10 років і ставкою 9,95%. Лід-менеджерами випуску виступили J.P.Morgan і Morgan Stanley. Заявки подали близько 50 інвесторів на загальну суму $ 300 млн. Остаточний розподіл інвесторів стало таким: Швейцарія — 30%, Великобританія — 29%, США — 26%, інші країни Європи — 9% і Азія — 6% за географічною ознакою; управлінці активами і фонди — 61%, хедж-фонди — 21%, банки і приватні банки — 18% за типом інвесторів. Ця трансакція є першим випуском субординованих єврооблігацій позичальниками з України з 2006 року.

Нацбанк дозволить знімати готівку з банківського рахунку в касах кафе і магазинів . Національний банк України пропонує надати можливість власникам електронних платіжних засобів (платіжних карток) в разі необхідності отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій. Таке рішення сприятиме зменшенню тінізації економіки, подальшого розвитку безготівкового сегмента і зростання фінансової інклюзії громадян в цілому. Читайте також:  Новий лот на ProZorro: два українські банки визнали неплатоспроможними  

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий