Економіка Польщі розвивається за рахунок українців: заяви президентів

Експрезиденти Польщі звернулися до уряду країни із закликом негайно розв’язати законодавчі питання із заробітчанами з України.

Уряд Польщі має якомога швидше затвердити довгострокову міграційну політику, що дозволить українцям нормально працювати в цій країні.

Про це йдеться у спільному зверненні до уряду Польщі, яке оприлюднили у вівторок експрезиденти Александер Кваснєвський і Броніслав Коморовський, передає «Укрінформ».

«Утримання високого темпу економічного розвитку можливо завдяки мігрантам з України, які обрали Польщу в якості місця роботи, а все частіше — і проживання», — наголошується в заяві.

Підкреслюється, що завдяки присутності українських трудових мігрантів забезпечується конкурентоспроможність польських підприємств.

Як відзначили експрезидент, з 2020 року Німеччина значно спрощує правила для трудових мігрантів з-за меж ЄС, наслідком чого може стати відтік робочих рук з Польщі — особливо висококваліфікованих фахівців.

«На жаль, в цій сфері ми бачимо відсутність стратегічних рішень польського уряду», — констатують політики.

На їхню думку, через складний міграційного законодавства втрачають польські роботодавці — і в цілому погіршується імідж Польщі.

«Ми закликаємо негайно зробити кроки до розробки довгострокової міграційної політики у співпраці з експертними центрами, органами місцевого самоврядування та профспілками», — йдеться у зверненні.

Кваснєвський і Коморовський закликали в стислі терміни ввести прозорі адміністративні процедури для громадян України, які хочуть працювати в РП.

За різними даними, в Польщі працює до півтора мільйона громадян України.

Як очікується, основи нової міграційної політики Польщі уряд країни оприлюднить через півроку.