«Евробляхерам» на замітку: в Україні вводять онлайн-розмитнення авто

В Україні впроваджують онлайн-розмитнення авто. Нова послуга повинна полегшити процес розмитнення автомобілів та зменшити витрати на послуги митних брокерів.

В Україні до сих пір влада ніяк не може вирішити проблему автомобілів з іноземною реєстрацією, так званих «евроблях». У зв’язку з цим намагаючись хоч якось привернути до себе увагу, власники таких авто виступають проти нових норм і не раз проводили акції протесту, спалюючи шини і перекриваючи дороги України.

Але здається держава почула автовласників таких авто. Так, Державна митна служба України (ДМСУ) запускає послуги з онлайн-розмитнення легкових автомобілів.

Така послуга «Ввезення легкового автомобіля» з’явилася в «Особистому кабінеті» на сайті ДМСУ.

Як повідомляє UBR, це дасть можливість громадянам самостійно декларувати легкові автомобілі, які завозяться в Україну для розмитнення.

За допомогою цього сервісу можна створювати як попередню, так і основну декларацію, відстежувати статус, отримувати повідомлення в процесі оформлення, прикріплювати документи і зображення, а також отримувати оформлену вантажну митну декларацію (ВМД) або картку відмови в цифровому форматі.

Якщо декларацію не зареєструють протягом дня, її потрібно буде переподавати.

Перед (або одночасно з) подачею попередньої митної декларації необхідно внести на рахунок відповідної митниці грошову заставу в сумі митних платежів, які будуть підлягати сплаті при постановці автомобіля в режим вільного використання.

А після ввезення авто, якщо його митна вартість змінилася, потрібно буде доплатити за розмитнення на рахунок відповідної митниці.

Потенційно, це нововведення має полегшити процес розмитнення автомобілів та зменшити витрати на послуги митних брокерів.

До слова, Верховна Рада продовжила пільговий період розмитнення «евроблях» до 1 січня 2020 року. А в Міністерстві інфраструктури України підтримали ініціативу президента Володимира Зеленського про відстрочення введення штрафних санкцій для водіїв авто на єврономерах.