ФДМ виставив на продаж «збиткові для держави морські порти»

«Атракціон нечуваної щедрості»: ФДМ виставив на продаж морські порти.

Усім відомо, що припортові термінали – це «золота жила», на яких держава могла б непогано заробляти, але чомусь не в нашому випадку. Уряд молодих реформаторів вирішив їх віддати в оренду приватним компаніям.

Отже, Фонд держмайна України дав старт масштабній приватизації, виставив на продаж три найбільші морські порти: «Усть-Дунайськ», «Скадовськ» та «Білгород-Дністровський».

Як повідомляє прес-служба ФДМУ, морські порти вирішили приватизувати через те, що їх робота для держави є збитковою. Так, за даними Фонду держмайна, ці морські порти не заробляють достатньо грошей навіть для того, щоб виплатити зарплати своїм працівникам. У той же час рішення по двох портів було прийнято ще в грудні минулого року, і ці активи фігурують в повному приватизаційному переліку.

«Щодо порту «Білгород-Дністровський», то готуємо спільно з Міністерством інфраструктури документацію і найближчим часом також буде відповідне рішення. Три морські порти, про які йде мова, є дуже збитковими для держави, їм навіть не вистачає грошей на повну виплату заробітної плати своїм працівникам. Тому наше завдання – знайти відповідальних інвесторів, які не тільки налагодять управління, а й допоможуть зберегти найцінніше – працівників портів», – йдеться у повідомленні.

При цьому у Фонді не уточнюють, якому саме приватному інвестору можуть бути цікаві настільки збиткові порти.

Також у ФДМУ відзначили, що до теперішнього часу до приватизації готують майже тисячу об’єктів. 

До слова, як відомо, 3 жовтня 2019 року Верховна Рада України прийняла закон про концесії в другому читанні і в цілому. Зазначено, що цим законом передбачається врегулювання умови передачі державного і комунального майна в комунальну власність.

21 січня уряд передало в концесію Херсонський морський торговельний порт грузинсько-швейцарської компанії «Рісо-Херсон».

24 січня в Україні завершився концесійний конкурс, в результаті якого порт «Ольвія» в Миколаєві буде переданий компанії з Катару QTerminals.