Foreign Policy: Скутери і електросамокати захоплюють світ

З моменту своєї появи в 2012 році, «лежачі» скутери та електросамокати перетворилися з новинки в розповсюджене явище.

Скутери, самокати та гіроборди заполонили вулиці міст по всьому світу. Найбільше мопедів – в індійському Бангалорі. На другому місці – іспанський Мадрид. Наступна велика тенденція у використанні скутерів: «лежачі» велосипеди.

Невже так виглядає міський транспорт майбутнього? – запитує Foreign Policy.

Популярніше за усіх

З моменту своєї появи в 2012 році, «лежачі» скутери та електросамокати перетворилися з новинки в Силіконовій долині на розповсюджене явище на міських вулицях по всьому світу. У США індивідуальні транспортні засоби, на кшталт мопедів, стають все популярнішими. «На гребені хвилі» — електросамокати. Наступними фаворитами стануть «сидячі» електричні скутери, здатні розвивати швидкість до 50 км на годину. Їх виробництво і продаж налагоджені вже в семи американських містах.

Свій-чужий

 У той час як американці звикли до ідеї особистого використання мопедів, на міжнародних ринках швидко розвивається послуга з оренди скутерів. Незважаючи на те, що більшість користувачів знаходяться в Європі, останнім часом Індія стала найбільшим ринком для оренди «сидячих» електроскутерів, згідно з недавнім дослідженням німецького виробника скутерів Unu. Майже всі пункти прокату були відкриті в цьому році.

Згідно з дослідженням, велика частина індійського «флоту» електроскутерів «пришвартована» в Бангалорі, що робить місто «світовою столицею оренди скутерів». Місто славиться як технологічний центр країни, воно сумно відоме своїми пробками. Це робить скутери більш швидкої і вигідною альтернативою автомобілям.

Американці ніяк не звикнуть до оренди компактного електротранспорту, в США ця послуга не така популярна, як в Європі. За словами Енріко Хоу, провідного спеціаліста дослідницького підрозділу Unu в області спільного використання скутерів, найбільший американський «флот» станом на серпень 2019 року перебуває в Нью-Йорку з приблизно тисячею скутерів.

Європейська фішка

Додатки для спільного використання скутерів, незважаючи на свою початкову появу в Сан-Франциско, щосили процвітають в Європі. Лише 16 з 88 міст світу, де можна покататися на орендованих скутерах, не є європейськими, хоча в 2020 році очікується розвиток ринку в Азії, Австралії і США.

Наразі всі найдорожчі стартапи, які виробляють речі, а не сайти або сервіси, мають відношення до електросамокатів. Серед них є навіть свої «єдинороги» — компанії, що стоять дорожче за мільярд доларів.

Дитячий досвід

 Електросамокати завоювали популярність в першу чергу через те, що нікого не потрібно особливо вчити на них їздити. Вони не такі травмонебезпечні, як сегвеї, моноколеса або гіроборди.

Однак велика популярність електросамокатів призвела до того, що багато країн були змушені міняти під них своє законодавство. Наприклад, Німеччина настільки посилила правила для власників електросамокатів, що штрафує їх і відбирає права за перевищення швидкості в 20 км на годину. Точно так само йдуть справи і в інших країнах: занадто велика кількість електросамокатів вже загрожує їх повною забороною в містах.

Читайте також —  Foreign Рolicy: Чи можуть комікси врятувати міжнародні відносини? 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий