Foreign Policy: Військові США вважають Трампа зрадником через курдів

Трамп вирішив відвести війська США від кордону Сирії, щоб дати турецькій армії можливість наступати на курдів. Військові США вважають такий крок зрадою

«Одні з найблагородніших людей, яких ми коли-небудь зустрічали»: військові офіцери США, які воювали в Сирії, кажуть, що вони спустошені і соромляться рішення Трампа залишити курдські сили.

Вони йдуть

19 грудня 2018 року президент США Дональд Трамп раптово оголосив у Twitter, що Сполучені Штати виведуть всі американські війська з Сирії. За час спільної служби американці і сирійські курди встигли стати не тільки товаришами по зброї, але і друзями. Вони разом боролися з Ісламським державою, до того, як Трамп на початку жовтня 2019 року не вирішив вивести війська з кордону, проклавши шлях для Туреччини, щоб почати велику атаку на північно-східну Сирію.

Зрада Трампа

Ще 2018 року Трамп частково скасував свою обіцянку, скоротивши присутність США в Сирії приблизно вдвічі. Але майже рік по тому Сполучені Штати знову розчарували своїх сирійських союзників. СДС (Сирійські демократичні сили), курдське ополчення, в значній мірі відповідальні за звільнення Сирії від Ісламської держави, зараз зазнають жорстокого нападу з боку турецьких сил після того, як Трамп дав зелене світло Анкарі для наступу на північно-східну Сирію. Загальна кількість бойовиків і цивільних осіб, убитих в операції, досі не відома, але група зі спостереження за конфліктами заявляє, що понад 60 тис. цивільних осіб були переміщені.

Мені дуже соромно!

Нинішні і відставні американські військові офіцери, опитані виданням Foreign Policy, кажуть, що курди залишаються вірними партнерами навіть після неодноразових розчарувань в США. Опитані згадують про курдських бойовиків як про зразок успішного партнерства в неспокійному регіоні.

Всі опитані стверджують, що вони були спустошені і відчували сором через новини про те, що США стоять осторонь, дозволяючи туркам знищити курдські війська.

«Мені дуже соромно, що моя власна країна зрадила близьких союзників, які боролися за нас», — сказав морський піхотинець США, який служив у Сирії в 2017-2018 роках.

Які курди?

Анкара вважає, що СДС є відгалуженням Робочої партії Курдистану (РПК), яка протягом трьох десятиліть бунтує в Туреччині. І США, і Туреччина вважають РПК терористичною групою. Різке рішення адміністрації Трампа вивести війська з Сирії призвело до паузи в боротьбі проти Ісламської держави.

 «Неприпустимо відвернутися від них перед обличчям такого тирана, як президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Буде ціле покоління американських військових, які ніколи не забудуть цю зраду Трампа», — зазначив екс-офіцер США

«Неправильні» мусульмани

Американські військові кажуть, що СДС не схожі на інших. За чотири роки, що минули відтоді, як ця група була створена з ополчення Народних груп захисту (YPG) та інших регіональних груп, включаючи арабів, в СДС сформувалися об’єднуючі сили, що налічують понад 100 тис. осіб. Була створена мережа місцевих рад для управління регіонами, звільненими від Ісламської держави. Курди продемонстрували «організаційні навички, яких ніколи не бачили на Близькому Сході». СДС і їх політико-адміністративний підрозділ, «Сирійська демократична рада», вірять в права жінок, свободу слова і релігії, місцеве управління. Вони також цінують освіту і мають «справедливу і прозору» судову систему.

Змінили перемогу на поразку

«Це була перша можливість, яку я побачив, щоб реально досягти цілей США в державотворенні. У нас був партнер, який розділяє наші цінності», — визнає чинний американський офіцер, додаючи, що рішення Трампа «змінило перемогу на поразку».

Покинувши Сирію цього року, військові сподівалися, що Сполучені Штати не повністю відмовляться від СДС. Але їхні надії не виправдалися. Почувши 6 жовтня новини про те, що Трамп оголосив про виведення військ США з кордону, що дозволило Туреччині наступати, вони зізналися, що «абсолютно пригнічені». Рішення Трампа багато військових США вважають зрадою, і обіцяють, що не забудуть про неї.

За матеріалами Foreign Policy.

Читайте також —  Daily Mail: політики ЄС «тролять» Джонсона через відкладений Brexit

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий