«Газпром» висунув «Нафтогазу» три умови

«Газпром» готовий підписати новий контракт або продовжити старий, але для цього Україні запропонували три умови

Російська компанія «Газпром» відправила українському НАК «Нафтогаз» офіційну пропозицію щодо продовження транзиту газу через Україну.

«Газпром» пропонує підписати новий контракт на 1 рік або продовжити старий, але для цього українській стороні потрібно виконати три умови:

«Нафтогазу» слід відмовитися від судових позовів до «Газпрому» у міжнародному арбітражі

Скасувати штраф Антимонопольного комітету України

Відкликати клопотання «Нафтогазу» у Єврокомісію про розслідування щодо «Газпрому».

Пропозиція «Газпрому» передбачає відновлення Україною прямих закупівель газу з РФ з 2020 року в обсягах з урахуванням європейського попиту.

Раніше у «Нафтогазі» заявили, що російський газ і так має бути на 20-25 відсотків дешевше, ніж газ з Європи, оскільки «Газпром» при прямих поставках не платить за його транспортування до Європи.

Як повідомляв RabinovichTV , поточний транзитний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» не відповідає вимогам українського та європейського законодавства , тому він не може бути «продовжений».

Київ пропонує Москві підписати контракт на транспортування 60 млрд кубометрів російського газу до Європи протягом 10 років. При цьому у «Нафтогазі» не виключають, що Росія може взагалі не підписати новий контракт і це повністю заблокує транзит газу через Україну з 2020 року.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до «Газпрому» за недостачу узгоджених обсягів газу для транзиту за контрактом 2009 року.

Українська компанія домоглася компенсації на суму $4,63 млрд. З урахуванням того, що арбітраж підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі $ 2,018 млрд, «Газпром» зобов’язаний сплатити «Нафтогазу» $2,56 млрд. Згідно з рішенням арбітражу, з 1 березня 2018 року на суму боргу нараховується пеня.

«Газпром» оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і почав процедуру розірвання контрактів з НАК. Водночас російський монополіст зобов’язаний продовжувати транзит палива через українську ГТС до країн ЄС до завершення процедури розірвання контрактів.

Нещодавно «Нафтогаз» подав новий позов проти російського «Газпрому» до Стокгольмського арбітражу . Запит «Нафтогазу» стосується перегляду тарифу на газ у період від 13 березня 2018 року до закінчення контракту 1 січня 2020 року.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.       

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий