Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка переконує, що на нього не було жодного тиску чи вказівок від будь-яких топ-посадовців щодо розслідування справи проти компанії Burisma, пов’язаної з сином нині потенційного кандидата у президенти США Джо Байдена. Про це глава ГПУ заявив під час брифінгу 4 жовтня. «Ніхто із закордонних, українських політиків, чиновників, не чиновників, не дзвонив до мене і не намагався вплинути на мої рішення щодо конкретних кримінальних проваджень», – наголосив очільник ГПУ. Водночас, за його словами, Генеральна прокуратура України наново оцінює усі провадження, які були закриті чи роздроблені і розслідувались раніше, щоб переглянути їх у випадках ухвалення незаконних рішень. «У цій сфері, в якій можуть бути фігурантами Злочевський, Курченко та інші люди чи кампанії – таких проваджень близько півтора десятка. Ми переглядаємо усі провадження», – сказав він, відповідаючи на питання про можливе відновлення справи проти керівництва газодобувної компанії Burismа. Рябошапка наголосив, що там, де прокуратура втратила можливість розслідувати справу, потрібно буде ухвалювати рішення по передачі їх за підслідністю. «Таких проваджень, насправді, в нас дуже багато. Як один із прикладів, я наведу справу щодо колишнього народного депутата, який входив до так званої Сім’ї. Це провадження було подріблено і розкидано по різних регіонах України, різних відділах правоохоронних органів. Ми його збирали по всій країні, консолідували в одних руках і передали до відповідного органу», – повідомив генпрокурор. Він нагадав, що з 20 листопада Генпрокуратура не зможе дорозслідувати жодних справ. Рябошапка розповів, що важливим напрямком роботи Генпрокуратури є аудит справ і стану, в якому сьогодні є органи прокуратури. «Ми почали переглядати рішення, які були ухвалені не лише протягом останніх місяців, а й останніх років. Багато резонансних справ були або закриті, або розділені в провадженнях і розкидані по всій країні. Зараз ми шукаємо такі справи, відновлюємо у них провадження, передаємо за підслідністю. Якщо бачимо інші незаконні рішення, також відповідно реагуємо», – підкреслив він. Окрім того, Генеральний прокурор має намір перетворити Генеральну прокуратуру України на Офіс генпрокурора до 2020 року. Щодо етапності: ми передбачаємо максимальний строк цієї реформи – це два роки, що передбачено законом, але ми хотіли би зробити це значно швидше», – заявив він. За словами Рябошапки, у найближчих планах – «до нового року завершити реформу в ГПУ, перетворивши її на Офіс генерального прокурора. Протягом першого кварталу, орієнтовно: зробити переатестацію у регіональних прокуратурах, і протягом ще чотирьох місяців: десь до 1 вересня завершити атестацію і в місцевих прокуратурах». «Після того, коли ми будемо бачити кількість вакантних посад і наші потреби в кількості прокурорів, ми зможемо провести добір нових прокурорів», – додав Генпрокурор.

Генеральный прокурор Украины Руслан Рябошапка утверждает, что на него не было никакого давления или указаний от любых топ-чиновников по расследованию дела против компании Burisma, связанной с сыном сейчас потенциального кандидата в президенты США Джо Байдена.

Об этом глава ГПУ заявил во время брифинга 4 октября.

«Никто из иностранных, украинских политиков, чиновников, не чиновников, не звонил ко мне и не пытался повлиять на мои решения по конкретным уголовным производств», — подчеркнул глава ГПУ.

Однако, по его словам, Генеральная прокуратура Украины заново оценивает все производства, которые были закрыты или раздроблены и расследовались ранее, проверить их в случаях принятия незаконных решений.

«В этой сфере, в которой могут быть фигурантами Злочевский, Курченко и другие люди или кампании — таких производств около полутора десятков. Мы пересматриваем все производство», — сказал он, отвечая на вопрос о возможном возобновлении дела против руководства газодобывающей компании Burismа.

Рябошапка отметил, что там, где прокуратура потеряла возможность расследовать дело, нужно будет принимать решение по передаче их по подследственности.

«Таких производств, на самом деле, у нас очень много. Как один из примеров, я приведу дело в отношении бывшего народного депутата, который входил в так называемую Семью. Это производство было измельченной и разбросаны по разным регионам Украины, различных отделах правоохранительных органов. Мы его собирали по всей стране, консолидировали в одних руках и передали в соответствующий орган «, — сообщил генпрокурор.

/

Он напомнил, что с 20 ноября Генпрокуратура не сможет дорасследовать никакие дела.

Рябошапка рассказал, что важным направлением работы Генпрокуратуры является аудит дел и состояния, в котором сегодня органы прокуратуры.

«Мы начали пересматривать решения, которые были приняты не только в течение последних месяцев, но и последних лет. Многие резонансных дел были либо закрыты, либо разделены в производствах и разбросаны по всей стране. Сейчас мы ищем такие дела, восстанавливаем в них производства, передаем по подследственности. Если видим другие незаконные решения, также соответственно реагируем «, — подчеркнул он.

Кроме того, Генеральный прокурор намерен превратить Генеральную прокуратуру Украины на Офис генпрокурора до 2020 года.

По этапности: мы предполагаем максимальный срок этой реформы — это два года, что предусмотрено законом, но мы хотели бы сделать это гораздо быстрее «, — заявил он.

По словам Рябошапки, в ближайших планах — «до нового года завершить реформу в ГПУ, превратив ее в Офис генерального прокурора. В течение первого квартала, ориентировочно сделать переаттестацию в региональных прокуратурах, и в течение еще четырех месяцев: где до 1 сентября завершить аттестацию и в местных прокуратурах «.

«После того как мы будем видеть количество вакантных должностей и наши потребности в количестве прокуроров, мы сможем провести отбор новых прокуроров», — добавил генпрокурор.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий