Гетманцев пояснив, в чому «фішка» оподаткування ПДВ онлайн-сервісів

Гетманцева «несподівано» здивувала шквал критики його закону про податок на TouTube, Google і Facebook.

Народний депутат від фракції «Слуга народу» і глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев відреагував на критику і намагається захищати свій законопроект №2634, що передбачає обкладання ПДВ в Україні послуг компаній нерезидентів електронних послуг в мережі інтернет (Google, Facebook, apple , Adobe, Netflix і т.д.),

Для політик стала «несподіваною» критика його законопроекту про оподаткування транснаціональних корпорацій, які надають електронні сервіси в Україні і аргументує його необхідність тим, що потрібно перестати «пільгувати послуги нерезидентів». Про це він написав у Facebook.

«Чесно, не можу пояснити, чому рекламні та інформаційні послуги, що надаються резидентами всередині країни, повинні обкладатися ПДВ, а послуги, що надаються світовими гігантами у нас в країні, — ні? У чому сенс пільгувати послуги нерезидентів?», — написав Гетманцев.

Також він не розуміє, чому бюджет «воюючою країни» повинен відмовлятися від додаткових надходжень від оподаткування сервісів, які не є товарами першої необхідності.

«Чому ми повинні відмовлятися від механізму, успішно діє в Білорусі, Туреччини, Швейцарії, ОАЕ та інших країнах, і який, до слова, добровільно виконується самими компаніями-платниками?», — зазначив він.

Депутат підкреслив, що вже зараз міжнародні корпорації повинні платити ПДВ з об’єкта. Причиною цього він назвав відсутність простого доступного механізму, який і пропонує ввести законопроект.

«І можливо, я здивую» Ванга «підвищення цін на платні електронні сервіси нерезидентів, але теорія перекладання податку давно встановила, що непрямий, як, до речі, і прямий податок, перекладається з споживача на продавця, і назад, в залежності не від виду податку , а виключно від цінової кон’юнктури «, — написав Гетманцев.

Як повідомляв  RabinovichTV , в «Слугу народу» хочуть обкласти податками соцмережі і популярні онлайн-сервіси , що може призвести до подорожчання електронних послуг великих міжнародних корпорацій, таких як Google, YouTube, apple , Facebook, Netflix і інші…