Глава ООН запропонував скасувати всі санкції через коронавірус

Генсек ООН запропонував лідерам «Великої двадцятки» скасувати різні тарифи і мита, а також санкції, раніше введені проти деяких країн

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш звернувся до лідерів країн «Великої двадцятки» у зв’язку з глобальною пандемією коронавіруса.

Генсек ООН виділив кілька найбільш проблемних сфер і запропонував лідерам «Великої двадцятки» зосередитися на кількох найбільш важливих питаннях під час екстреного віртуального саміту, повідомляє Голос Америки.

 Гуттеріш звернувся з пропозицією виробити скоординований підхід до зниження загрози зараження і виділення трильйонних пакетів допомоги для міжнародної економіки.

Він також нагадав про необхідність надати допомогу країнам, що розвиваються, які можуть серйозно постраждати від епідемії коронавіруса.

«Гутерріш закликав скасувати різні тарифи і мита, а також санкції, раніше введені проти деяких країн. Така відміна санкцій дозволить забезпечити доступ людей до продуктів харчування, медикаментів і медичної допомоги, необхідної їм для боротьби з коронавірусом», — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Садовська Аравія скликає країни «Великий двадцятки» (G20) для проведення позачергового самміту у зв’язку з пандемією коронавіруса в світі. Саміт пройде на цьому тижні.

Нагадаємо, 13 березня країни G20 виступили зі спільною заявою у зв’язку з коронавірусом. Тоді лідери країн «Великої двадцятки» пообіцяли сприяти розробці систем раннього попередження.