Голова НАЗК Олександр Новіков провів робочі зустрічі з посадовцями Міністерства юстиції та Державного департаменту США

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков провів робочі зустрічі із заступником помічника генерального прокурора США Брюсом Суорцом (Міністерство юстиції США) та заступником помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джоржем Кентом.

Участь у зустрічах також узяли Посол України в США Оксана Маркарова та заступник Голови НАЗК Іван Пресняков.

Під час зустрічі із Брюсом Суорцом Голова НАЗК підкреслив, що сьогодні важливо забезпечити ефективний обмін даними між Україною та США. Адже НАЗК отримує багато повідомлень про незадекларовані статки посадовців, які в тому числі знаходяться і в США.

«Пріоритет НАЗК, який передбачений і проектом Антикорупційної стратегії, — забезпечити невідворотність покарання за корупцію. У тому числі і для тих корупціонерів, які намагаються сховати свої статки в США та інших країнах. Для цього нам особливо важливо отримувати якісні дані, які можуть слугувати надійними доказами в судах», — зазначив Олександр Новіков.

Сторони домовилися, що надалі працюватимуть над налагодженням такої співпраці для ефективного обміну інформацією.

Також 7 червня відбулася зустріч із заступником помічника державного секретаря з питань Європи та Євразії Джоржем Кентом. Голова НАЗК підкреслив, що сьогодні пріоритетом для України залишається зменшення впливу фінансового-промислових груп на політичні процеси.

«НАЗК системно працює над забезпеченням прозорості фінансування політичних партій для того, щоб зробити неможливим незаконне використання коштів платників податків. Зокрема 11 травня було введено в промислову експлуатацію Реєстр звітів політичних партій POLITDATA», — підкреслив Олександр Новіков.

Зустрічі відбулися в рамках робочого візиту Голови НАЗК до США в рамках Спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН проти корупції.