Голові Фонду держмайна запропонували «суперхабар» в 5 млн доларів

Місце директора Одеського припортового заводу «певні особи» оцінили в 5 млн доларів, які зібралися заплатити чолі Фонду госімущетва

Правоохоронці затримали трьох осіб, які пропонували хабар главі Фонду державного майна України. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

За даними бюро, 29 січня детективи затримали трьох осіб під час надання очільнику Фонду держмайна частини хабаря у розмірі 50 тисяч доларів. Слідство встановило, що зловмисники пропонували чиновнику 5 млн доларів за призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод» визначеної особи.

«За задумом, призначений керівник державного підприємства нібито мав сприяти співробітництву між заводом і певним колом приватних компаній, пов’язаних з ініціаторами корупційного злочину», — розповіли в НАБУ.

Зазначається, що зловмисники планували надавати чиновнику хабар частинами впродовж року, однак були затримані правоохоронцями під час передачі першого траншу. Наразі вирішується питання про оголошення підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу.

«Розслідування наведених фактів НАБУ та САП розпочали за заявою голови ФДМУ у листопаді 2019 року», — додали в бюро.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що чиновника Фонду держмайна судитимуть за зловживання службовим становищем та отримання хабаря у розмірі 30 тис. доларів. Посадовець отримав від керівника одного з державних підприємств Харківської області хабар за сприяння у погодженні документів щодо розпаювання земель цього підприємства.