Гончарук, давай до побачення? Зеленський вибирає нового прем’єра

Кастинг на прем’єра стартував: Зеленський вибирає нового прем’єра з двох віце-прем’єрів часів Януковича.

Мабуть, щоб хоч якось підвищити свої рейтинги, в Офісі президента йде активне обговорення, хто буде наступним прем’єр-міністром України. Так, за інформацією ряду ЗМІ, Президент України Володимир Зеленський серйозно розглядає кілька кандидатур.

Про це повідомили відразу декілька не пов’язаних між собою видань: LB.ua, Kyiv Post, «Українська правда», з посиланням на три джерела в уряді.

Співрозмовники видань впевнені, що дане питання буде вирішено протягом двох тижнів. Нібито президент Володимир Зеленський ще вагається, що робити з Гончаруком залишати на посаді прем’єр-міністра або міняти. В оточенні президента називають такі причини, чому Зеленський став думати про його заміну: низька ефективність уряду, а також низький рейтинг і падіння довіри населення до уряду і особисто до Гончарука.

Отже, видання пишуть, що нібито минулого тижня Тігіпко бачили в Офісі президента, де обговорювалася посаду віце-прем’єра з питань економіки та промисловості. За словами високопоставлених джерел УП в Кабміні зазначили, що кандидатуру Тігіпка обговорюють і як альтернативу заміну чинному прем’єру, нібито питання вирішене на 99%. Однак, на сьогоднішній день, в офісі президента України ще не прийнято остаточного рішення змінити Гончарука. Переговори Офісу Зеленського з Тігіпком тривають.

«Це питання вирішене. Гончарук захищений імунітетом, тому він піде за власним бажанням. Після цього буде скликана позачергова сесія і проголосовано призначення», — розповіло джерело у владі.

«Сьогодні завершується робота місії МВФ і після цього готуються оголосити», — доповнив інше джерело.

«Голоси є. Його буде представляти президент, і зал його точно підтримає», — уточнив співрозмовник в парламенті.

Відповідаючи на питання про те, чому вибір припав на Тігіпка, один зі співрозмовників зазначив: «Він один з небагатьох дорослих людей в країні, хто може взяти на себе відповідальність за те, що відбувається».

Примітно, що екще одним ймовірним потенційним кандидатом на прем’єрство крім Сергія Тігіпка є колишній глава СБУ режиму Януковича Валерій Хорошковський. Однак, ніякого офіційного підтвердження цієї інформації немає.

При цьому глава держави Володимир Зеленський підтвердив, що зустрічався з бізнесменом, колишнім віце-прем’єром їм депутатом від «Партії Регіонів» Сергієм Тігіпком. Про це він повідомив в коментарі журналістам «Радіо Свобода» в кулуарах форуму Age of Crimea.

«Я, дійсно, з багатьма людьми веду співбесіди… І з паном Тігіпком я теж зустрічався. Це правда», – сказав президент.

У той же час багато політиків, і політологи, коментуючи цю інформацію, кажуть, що вже навіть не цікаво, хто буде конкретно главою уряду: Хорошковський, Тігіпко, чи повернуть самого Азарова з Януковичем. Ясно одне — українське суспільство тестують, перевіряють, промацують для повноцінного повернення до часів «режиму Януковича».

Відреагував на цю інформацію і народний депутат України, співголова партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабинович.

Політик підтвердив, що нового прем’єра вибирають з двох віце-прем’єрів часів Януковича: «…забули, що Тігіпко починав з посади першого секретаря Дніпропетровського обкому ЛКСМУ. Що в 2004 був начальником виборчого штабу Януковича. Під кінець листопада, коли просто тихо з@бався за бугор і не відсвічував…», — цитує в своєму Facebook Вадим Рабинович» смішний матеріал «, — розміщений на ресурсі ОРД.

До слова, виходячи з усього вище сказаного можна зробити висновок: в парламенті точно знайдуться голоси за відставку Гончарука — він лише повинен написати сам заяву, як то кажуть, піти з посади за «власним». Правда, у Гончарука ще є річний імунітет до 29 серпня. А ось на призначення прем’єром, наприклад, Тігіпко голосів може не вистачити. Очевидно, президенту ще належить переконати депутатів підтримати нову кандидатуру на прем’єра.