Google відкрив в Україні офіційний центр розробки

У компанії Google офіційно з’явився R&D-центр в Україні, створювати новий напрямок будуть на базі компанії CloudSimple.

У листопаді 2019 року Google купила CloudSimple з офісом в Києві. І вже в січні 2020 го співробітники київського офісу CloudSimple стали співробітниками київського офісу Google.

До сих пір український Google був зайнятий тільки роботою з місцевими рекламодавцями.Тепер він став 3-м з 8 офісів Google в CEE регіоні з R & D центром. Два інших — Google Польща і Google Угорщина. Про це повідомляє AIN.UA.

Примітно, що офіс розробки в Google Росія був закритий у 2014 році у зв’язку з прийняттям правил, спрямованих на обмеження свобод іноземних інтернет-компаній, що працюють в країні.

Засновник компанії CloudSimple — Гуру Панган, він стартував бізнес у 2016 році. У 2020 році у компанії 3 компанії: в Бангалорі, Києві і головний — в Санта-Клара, Каліфорнія.

Київський офіс знаходиться в БЦ «Астарта», де за даними редакції AIN.UA працює близько 30 осіб. ТОВ «КЛАУДСІМПЛ УКРАЇНА» зареєстровано в серпні 2018 го. До цього компанія перебувала на аутстаффі в Ciklum, як випливає зі старіших вакансій. Зараз у компанії є 4 вакансії в Києві. Основний стік технологій — Golang, Kubernetes, Cassandra, Kafka, Java і Python.

CloudSimple на своєму сайті визначає себе як VMWare-as-a-Service in Public Clouds. Продукти компанії VMWare дозволяють створити віртуальні машини на фізичних серверах. Віртуалізація дозволяє в межах одного фізичного сервера розгортати кілька незалежних і ізольованих проектів (сайти, поштові сервери, бази даних і т.п.), а також спростити процес міграції між серверами.

Однак рано чи пізно з’являється необхідність мігрувати наявні віртуальні машини в хмару, по суті теж фізичні сервери з кращою інфраструктурою і можливостями. Для ентерпрайз-компаній — це нетривіальний і клопіткий процес.

CloudSimple створив рішення, що дозволяють зручно переносити віртуальні машини створені продуктами VMWare з власних фізичних серверів в публічні хмари, такі як Google Cloud або Microsoft Azure, при цьому залишившись в звичному середовищі VMWare. Водночас, як зазначив першим TechCrunch, чи продовжиться підтримка Microsoft Azure після операції — невідомо.