Хто кого: чому Зеленський посварився з Тимошенко

Володимир Зеленський пішов у наступ на Юлію Тимошенко. Чи вийде у президента перемогти непотопляємого вже кілька десятиліть політика?

Президент України Володимир Зеленський на своїй сторінці в Facebook заявив, що Юлія Тимошенко після виборів принесла в Офіс президента список своїх людей, яких вона хотіла призначити на «солодкі» місця. Натомість лідер «Батьківщини» обіцяла голосувати за всі закони «Слуги народу» протягом року. За словами президента, він відмовився від пропозиції Тимошенко, оскільки епоха договорняків закінчилася. Президент також пожартував, що похід Тимошенко в опозицію кожні п’ять років — це вже сформована українська традиція. Юлія Володимирівна не стала чекати з відповіддю, заявивши, що незабаром чекає Зеленського на корпоративах.

Що сталося?

Приводом до посту Зеленського став виступ Тимошенко на програмі «Свобода слова», де вона заявила, що пропонувала новій влади «Новий курс України» і нових людей, які повинні були залучити інвестиції в країну. Крім цього, Тимошенко заявила, що її політична сила перейшла в опозицію, тому що влада рухається не в тому напрямку.

Краще не чіпати

Політолог Сергій Биков вважає, що у всіх попередніх президентів, починаючи з Леоніда Кучми, є одна загальна помилка — всі вони роблять своїм головним ворогом Юлію Тимошенко. Але в результаті, всі вони їй програють. Зеленський, як і його попередники, також встав на слизький шлях. На думку Бикова, «Слузі народу» не варто оголошувати відкриту війну Юлії Тимошенко. Він не виключає, що це буде фатальною помилкою для Зеленського. За його словами, чим публічніше протистояння, тим сильніше буде падіння.

Екс-нардеп Ігор Попов вважає, що відповідь Тимошенко Зеленському на його перехід на особистості буде асиметричною. На думку експерта, тепер законопроект про ринок землі не тільки буде оскаржений в Конституційному Суді, а й завалений тисячами правок. Попов наголосив, що у Юлії Володимирівни є цілий арсенал політичної зброї, який вона використовує по повній. Попов упевнений, що тепер зібрати 300 голосів на зміну Конституції Володимиру Зеленському навряд чи вдасться. А умовою для примирення може стати, хіба що, посада прем’єр-міністра.

Що кажуть експерти?

Політолог Олександр Радчук вважає, що Офіс президента нарешті визначився з політиком, який буде виконувати роль основного опозиціонера. На думку експерта, такий формат «співпраці» зручний і владі, і Юлії Тимошенко. Радчук зазначає, що для Тимошенко знаходження в опозиції настільки природне, що їй навіть не доведеться особливо старатися — найме хороших райтерів і буде проявляти активність в медійному полі. На цьому і все. За словами Радчука, потрібно уважно стежити за тим, які меседжі тепер будуть звучати з вуст Юлії Тимошенко. Тоді можна буде зрозуміти мотиви перепалки Зеленського з Тимошенко в соцмережах.

Олександр Радчук наголосив, що команді Зеленського не варто розслаблятися, навіть якщо роль Тимошенко виконує за заздалегідь обумовленим сценарієм. За словами експерта, лідер «Батьківщини» дуже досвідчений боєць, вона вміє йти до кінця і тримати будь-які удари. Радчук додав, що немає ніяких ілюзій з приводу Юлії Володимирівни. Всі розуміють, що вона причетна до тих негативних процесів, які сьогодні відбуваються в Україні, але «кусати» своїх опонентів вона вміє добре.

Політичний експерт Ярослав Макітра зазначив, що умовна боротьба «майбутнього з минулим» досягла свого апогею. Він нагадав, що низка нинішніх міністрів ходили в дитячий садок, коли Юлія Тимошенко в 1999 році вирішила піти в політику. Макітра наголосив, що з того часу змінилося кілька президентів, відбулося дві революції, а вона весь цей час залишається в топ-політиці. Тому, виграти політичний бій у Юлії Володимирівни буде нелегко.

Раніше RabinovichTV писав, чи посадять Олега Ляшка за бійку.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий