Як місцевим осередкам партій почати роботу з Реєстром POLITDATA? – НАЗК 

Усі звіти партій за всі квартали 2021 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) приймає лише в електронному вигляді через Реєстр звітів політичних партій POLITDATA (https://politdata.nazk.gov.ua). 

Завдяки POLITDATA паперові звіти, які деяким партіям доводилося перевозити вантажівками, залишилися у минулому. 

Про те, як центральні офіси партій можуть зареєструватися у Реєстрі, НАЗК роз’яснило за посиланням. 

НАЗК розуміє, що наразі політичні партії продовжують ознайомлюватися з функціями Реєстру. Саме тому сформували декілька нагадувань – про що важливо не забути під час роботи з POLITDATA. 

Нагадування 1. Завчасно потурбуйтеся про реєстрацію місцевих осередків партії у POLITDATA. 

Алгоритм подання звіту центрального офісу партії виглядає наступним чином. Спочатку свої звіти подають місцеві осередки партії, які автоматично прикріплюються як додаток до звіту центрального офісу партії. Після того, як всі місцеві осередки подали власні звіти, керівник партії накладає свій електронний підпис на загальний звіт та подає його до НАЗК. 

Отже, перед погодженням свого звіту центральний офіс політичної партії має отримати всі звіти від своїх місцевих осередків. Адже після подачі звіту центрального офісу система вже не зможе прикріпити до нього звіти місцевих осередків. Така ситуація призведе до порушення порядку подання звіту .

Саме тому політичним партіям важливо завчасно потурбуватися про реєстрацію своїх місцевих осередків. 

Для цього центральному апарату необхідно: 

  • переконатися, що у керівників місцевих осередків є електронні підписи; 
  • зареєструвати свої місцеві осередки у Реєстрі POLITDATA. Для цього необхідно натиснути “Створення регіонального відділення”;
  • заповнити відповідну форму реєстрації. Повна інструкція доступна за посиланням (сторінка 17).

Нагадування 2. Усю необхідну інформацію про подання звіту до POLITDATA можливо отримати в спеціальному онлайн-курсі.   

НАЗК спільно зі студією онлайн-освіти EdEra розробило онлайн-курс, який  допоможе представникам політпартій розібратися з усіма тонкощами роботи з POLITDATA.  

Завдяки курсу ви дізнаєтеся:

  • які основні правила звітування та як працювати з електронним реєстром POLITDATA;
  • як заповнити й подати до НАЗК фінансовий звіт без помилок та які помилки найпоширеніші;
  • які наслідки й відповідальність передбачені за порушення звітування.

Курс безкоштовний та доступний цілодобово за посиланням.

Нагадування 3. Якщо у вас виникли проблеми під час роботи із POLITDATA, ви можете звернутися до НАЗК за спеціальними контактами.

У випадку додаткових питань щодо реєстрації, функціоналу та технічних можливостей Реєстру представники політичних партій можуть звернутися до НАЗК за такими контактами: 

  • телефон Контакт-центру НАЗК: (044) 200 06 94;
  • електронна пошта: support@nazk.gov.ua  

Нагадаємо, що у березні 2020 року Верховна Рада прийняла карантинні заходи, одним з яких передбачено, що партії можуть подавати свої звіти протягом 40 днів після закінчення карантину. Так, за умови, якщо дію карантинних заходів не буде продовжено, останнім днем строку подання звітів буде 11 жовтня 2021 року.