Іран відправив до Франції «чорні скриньки» зі збитого літака МАУ

Представники Ірану погодились передати у Францію для розшифровки бортові самописці літака Українських авіаліній рейсу PS752.

Після того, як  Україна пригрозила Ірану, що звернеться в міжнародні суди, якщо Іран не виконає своїх обіцянок.  Влада Ірану заявила про відправку до Франції бортових самописців збитого над Тегераном літака МАУ, на борту якого знаходилося 176 осіб. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на іранські інформагентства.

Про відправку ящиків заявив військовий прокурор Тегерану Голам Аббас Торкі, але подробиць не розповів. Він лише додав, що самописці сильно пошкоджені, тому дані з них зможуть отримати тільки за допомогою «складної технології».

Розшифровкою буде займатися Бюро з розслідування і аналізу безпеки цивільної авіації Франції (BEA). Технічні роботи планують розпочати 20 липня.

Крім того, цю інформацію педтвердив у Facebook і заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

Як відомо, 8 січня в Ірані розбився літак «Міжнародних авіаліній України», що виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебувало 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великобританії.

Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер було збито «внаслідок ненавмисної людської помилки» і пообіцяв притягнути винних до відповідальності. Країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ неодноразово вимагали від Ірану передати групі «чорні ящики» зі збитого лайнера.

Раніше заступник голови Міністерства закордонних справ Євген Єнін розповів, що авіакатастрофа українського МАУ в Ірані сталася ще на початку січня цього року, проте країна досі ухиляється від міжнародної відповідальності за збиття літака. Хоч Тегеран і визнав, що літак був збитий їх ракетою, проте влада держав продовжує наполягати, що причиною катастрофи є людська помилка.

Як повідомляв  RabinovichTV , Іран звинуватив світову пандемію коронавірусу у затримці з доставкою бортових самописців в Київ. Після цих заяв Президент України заявив, що Україна звернеться в міжнародні суди , якщо Іран не виконає своїх обіцянок у зв’язку зі збиттям українського літака МАУ.