Жванія опублікував чергові одкровення про Майдан. Нове відео

Жванія опублікував нову порцію відеооткровеній, як фінансувався держпереворот в Україні і закликав генпрокурора Венедіктову відреагувати.

Для екс-президента України Петра Порошенка, який, нагадаємо, зараз  відпочиває у Туреччині , з’явились не дуже приємні новини — нові «плівки» від колишнього соратника Давида Жванії. 

Так, екс-депутат Верховної Ради Давид Жванія (український політик та бізнесмен грузинського походження), який в 2014 році входив в близьке коло соратників Петра Порошенка, знову відкрито заговорив. За словами політика , посольство Литви було одним з джерелом фінансування Майдану, а внутрішнім каналом — «Діамантбанк».

Про це колишній нардеп заявив у відеозверненні, оприлюдненому в YouTube-каналі. До Вашої уваги нове одкровення Давида Жванії.

«Я також знаю про те, як фінансувався державний переворот. Фінансування захоплення влади здійснювалося декількома способами. Одним із зовнішніх джерел було посольство Литви, через яке передавалися гроші і зброя. А внутрішнім каналом був «Діамантбанк». У мене є документальні свідчення, що підтверджують мої слова. Тому я ще раз звертаюся до генпрокурора Ірині Венедиктової: відкрийте кримінальні справи, викликайте мене на допит. Українці повинні, нарешті, дізнатися правду про те, що тоді сталося», — сказав Давив Жванія.

Відзначимо, що згідно з рішенням Фонду гарантування вкладів, «Діамантбанк» входить в число проблемних банків і повинен бути ліквідований до 23 червня 2021 року. Власниками фінустанови ЗМІ називали екс-нардепів Жванію і Мартиненка.

Також Жванія заявив, що незважаючи на те, що з моменту його першого звернення, в якому він розповів про хабарі єврочиновнику за підтримку Порошенка на виборах 2014 році, минув уже тиждень, а реакції генерального прокурора досі немає.

«Я ще раз заявляю, що я був членом злочинного співтовариства, яке вчинило державний переворот. Для допомоги змовникам, я використовував і свій політичний вплив, і свою посаду голови Комітету з питань державного будівництва. Цей комітет на той час був ключовим для державних перетворень. У складі парламенту VIII скликання його повноваження були перерозподілені, від чого його значення зійшло нанівець. Але в 2014 році у мене були дуже вагомі повноваження, я надав їх змовникам», — розповів Давид Жванія.

Колишній нардеп також заявив, що Порошенко нацькував на нього «порохоботов», які в замовних статтях звинувачують його в візитах в Москву. На його думку, це пов’язано з тим, що екс-президенту нічого сказати по суті обвинувачення, тому він намагається переконати своїх прихильників в тому, що озвученій інформації не можна вірити. Порошенко навіть показував довідку про перетин Жванією кордону з Білоруссю.

«Довідку про перетин мною кордону Порошенко міг отримати тільки в СБУ, тобто СБУ, яким керує нині друг Зеленського Іван Баканов, який продовжує брати хабарі. Більш того, СБУ бере хабар від Порошенка, який зараз готує повалення президента», — заявив Жванія.

Крім того, екс-депутат прокоментував слова Клімкіна про те, що той не міг передавати гроші за підтримку Петра Порошенка на виборах 2014 році Ангелі Меркель, так як канцлер Німеччини не бере хабарів. «Одержувачем хабара була не Меркель. Клімкін особисто передавав 5 млн євро за каналом посольства в Німеччині високопоставленому єврочиновнику», — сказав Жванія, додавши, що готовий розповісти про це більше на допиті в прокуратурі України або Німеччині.