Кацман: 2 млрд Нафтогазу має бути спрямовано на боротьбу з COVID-19

Чиновники і члени наглядових рад державних компаній не мають права тринькати державні гроші в період економічної кризи і боротьби з пандемією.

А кошти на рахунках держкомпаній треба негайно направити на «соціальну подушку» для незаможних, пенсіонерів, які втрачають роботу.

Таку думку висловив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Я сподіваюся всі пам’ятають, що наш НАК «Нафтагаз» виграв у «Газпрому» суд, за результатами якого російську компанію зобов’язали виплатити нам близько 3 млрд доларів? Так ось з них 600 мільйонів «Нафтагаз» обміняв у гривні, здійснив обов’язкові платежі, заплатив податки, і 2 млрд доларів сьогодні знаходяться не в казначействі України, а на рахунках «Нафтогазу». Скажіть мені, будь ласка, невже керівництво «Нафтогазу», співробітники компанії такі бідні-нещасні, не можуть, як і всі інші громадяни України, «піджати свої пояси», скоротити витрати компанії і власні зарплати на пару нулів і перерахувати залишок «газпромівських грошей» на рахунок казначейства України, направити на допомогу і підтримку соціально незахищених верств населення?», — задався питанням журналіст.

«Якби «Нафтогаз» перерахував ці гроші, нам не треба було б просити ці гроші у Міжнародного валютного фонду. Навіщо це робити, якщо на рахунку нашої державної компанії лежать такі кошти? Невже в «Нафтогазі», розуміючи, що країна знаходиться в такій складній ситуації, не можуть перерахувати ці гроші на казначейський рахунок і за кошти проіндексувати пенсії, виплатити заборгованості бюджетникам, створити ту саму «соціальну подушку»? Кабмін вже зараз думає, де брати кошти на виплату пенсій! Навіщо взагалі затримувати такі гроші на своїх рахунках? Хіба «Нафтогаз» веде якусь розвідувальну діяльність щодо великого родовища нафти або газу, яке вимагає величезних капіталовкладень? Ні! Ці кошти утримуються заради забезпечення компанії і, наприклад, в минулому році «Нафтогаз» на 600 тисяч гривень замовив дизайн яскравих календарів компанії. Це необхідні витрати? Ні!», — переконаний експерт.

«Сьогодні були опубліковані зарплати членів наглядової ради «Укрексімбанку» — державного банку. Члени наглядової ради цього банку, які збираються на засідання мало не пару раз на рік, отримали за минулий місяць від 230 тис. гривень. Тобто 230 тис. гривень (близько 10 тис. доларів) — це найменша зарплата члена наглядової ради державного «Укрексімбанку», уявляєте? І це не видатний «стахановець», який провертає фінансові операції, що приносять доходи в державний банк. Ні! Це рядовий член наглядової ради, який бере участь в нарадах, які проходять кілька разів на рік! Хіба можна з таким миритися під час пандемії і можливого економічного колапсу!», — резюмував Володимир Кацман.