Кацман: Потрібно припинити вбивчу реформу Супрун

У нинішніх умовах влада просто не має морального права продовжувати «реформи Супрун», що вбивають медицину на місцях, і витрачати бюджетні гроші на зарплати менеджерів держкомпаній.

Таку думку висловив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу «112-Україна».

«Надзвичайний стан в медицині має на увазі негайну зупинку «реформ» Супрун . Вона не може тривати, тому що вже першого квітня настане колапс! Під час пандемії вводити другий етап реформи, згідно з якою закриються тубдиспансери, психоневрологічні, гінекологічні відділення в лікарнях — це злочин! Ми ж не можемо в такій ситуації їздити народжувати в сусідні райони? Це ж задушить весь організм під назвою «українські медицина». Медичну реформу потрібно скасувати негайно!» — підкреслив він.

Експерт вважає, що насувається економічна криза вимагає прийняття екстрених заходів, наприклад, створення стабілізаційного фонду.

«Потрібно створювати стабілізаційний фонд, в який можна направити певні статті бюджету. Так я пропоную в зв’язку з форс-мажорними обставинами відмовитися від продовження контракту з головою «Нафтогазу» Коболєва і заощадити 800 млн, які він має намір отримати за чотири роки, працюючи в НАКу. Тим самим ми можемо в 8 разів підвищити кількість коштів, яке на даний момент виділила держава на боротьбу з коронавірусів», — нагадав він.

Журналіст вважає, що в такий стабілізаційний фонд можна направити і гроші, які держава недоотримує через схем в оборонній промисловості.

«Наш колега Мустафа Найєм, коли отримав пост в «Укроборонпрому», заявив, що він« розкрив схеми, за якими крадуть по 3 млн мало не кожен день!». Це було приблизно 2,5 місяці тому. Я порахував, що мінімум 60 млн ми вже могли там «надибати»! Чому б нам не наповнити ними цей стабілізаційний фонд? Чому б за рахунок цих коштів не покрити комунальні платежі українців, які не в змозі заплатити, залишаючись вдома на карантині?» — резюмував Володимир Кацман.