Кацман: Саакашвілі готує ліквідацію українського правосуддя!

Презентована Саакашвілі чергова «судова реформа» представляє з себе фактичну ліквідацію вітчизняного правосуддя, заявив політичний експерт Володимир Кацман

 

Презентована «молодим обличчям українських реформ і здобувачем простих рішень» Михайлом Саакашвілі чергова «судова реформа» не тільки антиконституційна, а й представляє з себе фактичну ліквідацію вітчизняного правосуддя і системи судів, позбавляє громадян України конституційного права на справедливість в суді.

Про це в прямому ефірі ток-шоу «Соло» на телеканалі «112 Україна» заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман , коментуючи презентовану Михайлом Саакашвілі майбутню судову реформу.

За припущенням експерта, «схоже на те, що подібну «реформу» міг замовити ззовні тільки той, хто зацікавлений у повній ліквідації українського правосуддя».

«Пропонується ліквідувати 544 українських судна і залишити їх всього 200… чи знає Саакашвілі про те, що Україна – унікальна в якомусь сенсі країна: у нас в XXI столітті і в реформованій неодноразово юриспруденції є суди, де не відбуваються процеси в силу…елементарної відсутності суддів. Їх просто не вистачає! Там накопичуються сотні, а то й тисячі справ. І пропонується при цьому ще півтисячі судів ліквідувати! Це просто-напросто скорочує в кілька разів можливості наших громадян отримати справедливе рішення в суді», — переконаний журналіст.

«Ліквідуються адміністративні та господарські суди, що відкриє перед рекетом безмежні можливості, адже просто нікому буде розсудити господарський, майновий спір. Громадяни масово втрачатимуть бізнеси, майно, підприємства», – вважає експерт.

Запропоновані Саакашвілі для впровадження в нашу практику постулати «англосаксонського права» експерт також вважає непридатними в Україні, «оскільки прецедентне право застосовують в тих країнах, де безмежна довіра до суддів, їх авторитет великий, а у нас часто в суді дивляться на людину, як у банку: скільки зможе заплатити за справедливе рішення?».

«Вишенька на торті – пропозиція Саакашвілі ліквідувати взагалі Конституційний суд, зробити його палатою Верховного Суду. Якщо і є ще надія в суспільстві, так це на те, що існує гарантія ваших прав в Конституції. І порушувати Конституцію недобре! Її порушують, порушують, гвалтують, зневажають права, але роблять це розуміючи, що це «недобре». Десь в глибині душі, але розуміють — недобре!.. А ось коли скасують і Конституційний суд, то га порушувати Конституцію стане «добре», цей будуть робити весь час, поміняються місцями поняття «недобре» і «добре» по відношенню до порушень конституційних прав і свобод», – підкреслив журналіст.

«Ця чергова нездійсненна реформа спрямована на порушення Конституції, у всякому разі, така реформа повинна голосуватися конституційною більшістю, якої, я переконаний, не буде в Раді з цього спірного нововведення. Це провальна, дискримінаційна і нездійсненна по суті реформа, якщо «Слуги…» підуть на поводу її автора Саакашвілі, про український справедливий суд всім громадянам доведеться просто забути», — резюмував Володимир Кацман, підкресливши, що «дуже багато юристів з приводу цієї «реформи» готові висловитися куди різкіше».