Кацман: влада чекає на транш, щоб він «забулькав» у чиїхось офшорах

Володимир Кацман вважає, що «владі спочатку потрібно скласти перспективний план або розписати проект, який покаже, як за рахунок кредитних коштів вивести країну із кризи».

Українська влада зобов’язана припинити співпрацю із МВФ, який не хоче переглядати умови кредитування, а лише втягує українців у боргову кабалу.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Згідно із доповіддю міністра фінансів Оксани Маркарової, обслуговування кредитів, виданих Україні Міжнародним валютним фондом, обходиться нам більш ніж у половину (54%) державного бюджету. До того ж, у нас є внутрішній борг, ми можемо констатувати невиконання бюджету-2019, невиплату зарплату, криза неплатежів. Тобто за всіма фінансовими напрямками в Україні спостерігається не дуже «весела картина», але, тим не менш, міністр фінансів пише нову програму співпраці з МВФ, а влада таємно обговорює нові умови закабалення України», – підкреслив він.

Володимир Кацман вважає, що «владі спочатку потрібно скласти перспективний план або розписати проект, який покаже, як за рахунок кредитних коштів вивести країну із кризи».

«Хіба влада надала серйозний проект або план економічного прориву? Ні. Ми не заробляємо за допомогою кредитів Фонду і не відновлюємо свою економіку, щоб потім можна було попрощатися із МВФ, як це було у серіалі «Слуга народу». Вже двічі зривалася програма» stand-by «, а реалізацію останньої взагалі припинили, домовившись почати нову програму!» – констатував він.

Експерт нагадав, що «жодна держава світу, яка співпрацювала із МВФ, не змогла відновити економіку настільки, аби люди жили заможно».

«Продовжуючи роботу із Фондом, ми просто «вповзаємо» у новий борг. Тим не менше, МВФ зацікавлений у співпраці з Україною, тому що вони виставляють нашому уряду кабальні умови. Наші соціальні програми ще більше «візьмуть за горло» українців… Для МВФ ми – сировинний придаток, «боргова яма», яка віддає під хороші відсотки позику – та ще й умови виконує беззаперечно», – підкреслив Володимир Кацман.

«А в чому інтерес України у цій співпраці? Хіба уряд за рахунок коштів Фонду істотно підвищить українцям пенсії та зарплати, стипендії та соціальні виплати? Ні. Ми просто беремо гроші та збільшуємо боргове навантаження. Це несерйозний, неекономічний підхід. Люди минулої влади, а виходить так, що й нинішньої, просто чекають, що за рахунок траншу знову «забулькають» їхні офшори, запрацюють їхні шахрайські програми. Я – прихильник розриву відносин із МВФ на умовах справжньої реструктуризації боргів, як це було у Польщі, якій списали понад 80 млрд боргів. Ми не гірші за Польщу – і якщо вже нас чекають в Європі, нехай трохи «посунуться» у своїх умовах за борговими зобов’язаннями для нашої країни», – резюмував політичний експерт.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий