Кацман: Закон про медіа дозволить вішати на журналістів «жовті зірки»

Нинішня влада намагається нав’язати всім ЗМІ свій порядок, а неугодних журналістів позбавити права об’єктивно висвітлювати ситуацію в країні.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу «NewsOne», коментуючи презентацію Мінкультом нового законопроекту про медіа.

«Ставлення влади, держави до ключового праву людини — праву нас свободу слова, свободу висловлювань, — лакмусовий папірець рівня демократії. З жалем доводиться констатувати, що і в минулому хороші журналісти, в минулому вдалі медіа-менеджери, пересідаючи в крісла чиновників, чомусь то стають найбільш просунутими душителями свободи слова», — переконаний журналіст.

«Нехай вибачать мені люди за таке порівняння, але в ці дні виповнюється 75 років з дня визволення радянськими військами концтабору Освенцим, і це всіх нас примушує задуматися: а з чого починався Голокост і фашизм? Звичайно, з жовтої зірки, яку чіпляли на людину, виділяючи його при цьому з товариства. Так ось, коли якийсь представник від держави чіпляє на журналістів якийсь ярлик, то це виділяє його із загальної маси журналістів. І в даному випадку цей ярлик — «жовта зірка» для працівника медіа. До того ж, згідно з новим законом про медіа, буде створена самоврядними державна організація, яка буде видавати журналістам ліцензії, — тобто багато з нас можуть виявитися не журналістами тільки з тієї причини, що ми через якогось дядька в державному відомстві не отримаємо відповідний дозвіл «, — пояснив він.

Експерт також розповів, що відповідно до нового законодавства державою буде призначений «головний інквізитор».

«Цей «головний інквізитор» від імені держави буде пред’являти вам якісь вимоги чи судитися з вами!.. Молоді журналісти, звичайно, не застали радянський період, але в СРСР було таке управління Головліт і тоді останнє слово було зовсім не за редактором, а за представником Головліту, який перевіряв газету на лояльність. І не дай Боже, там була якась критика або помилка, що несе політичний підтекст»! .. Це була стара радянська журналістика, але навіщо «нові обличчя» беруть собі це в користування?», — обурився журналіст.

«Влада також вводить поняття «знак якості» для ЗМІ, за яким будуть, очевидно, розділяти ЗМІ на лояльні та нелояльні. І все це виправдовується війною й інформаційним захистом країни. А хто презентує ці нововведення? Міністр культури, молоді та спорту! А хіба у нас все добре з культурою, молоддю та спортом? Наша олімпійська команда в олімпійський рік не отримує фінансування від держави через зупинених платежів бюджету, зірвана підготовка збірних практично всіх видів спорту до олімпіади в Токіо — і міністерство цим не займається! Замість цього займається «задушенням» журналістів і отримує за це колосальні премії! Щось неправильно в «данському королівстві», як у Шекспіра», — резюмував Володимир Кацман.