Карпюк: Про моє звільнення першими повідомили Рабінович та Медведчук

7 вересня відбувся масштабний обмін утримуваними особами між Україною і Російською Федерацією за схемою «35 на 35».

7 вересня відбувся масштабний обмін утримуваними особами між Україною і Російською Федерацією за схемою «35 на 35». Весь цивілізований світ стежив з екранів за цією подією. Президент України Володимир Зеленський особисто зустрів звільнених українців, які літаком прибули до аеропорту «Бориспіль».

Отже, 7 вересня 2019 року на батьківщину повернулися 24 моряки, а також 11 засуджених українців. Серед них — політв’язень Микола Карпюк, звільненням якого протягом кількох років займався народний депутат України, співголова партії «Опозиційна платформа — За життя» Вадим Рабінович.

Нагадаємо, кількома днями раніше лідери «Опозиційної платформи — За життя» Вадим Рабінович і Віктор Медведчук відвідували Миколи Карпюка в московському СІЗО «Лефортово». Кілька років тому Вадим Рабінович їздив до Миколи у «Володимирський централ».

По прильоту в «Бориспіль» політв’язень поспілкувався з журналістами, відповівши на низку питань. Зокрема, він зізнався, що не знав, ні куди його везуть, ні де він знаходиться. До нього прийшов підполковник і показав заяву, в якій було зазначено звернення до президента Росії, вказано на те, що він помилуваний, і Карпюк зрозумів, що це обмін.

Розповів Микола журналістам і про те, як 30 серпня до нього в «Лефортово» приїжджали Вадим Рабінович і Віктор Медведчук, і тоді ж політики пообіцяли йому швидке звільнення.

«До мене приїжджав Медведчук і Рабінович (це було 30 серпня) прямо в «Лефортово», привезли мені шматок сала. Вони мені просто сказали: «Миколо, залишилося кілька днів, ми зараз займаємося питанням, включені певні дипломатичні служби, президент задіяний, звичайно ж. І все вийде, не хвилюйся, все вийде, скоро ти будеш на волі».

Розповів Карпюк і про свої стосунки з Вадимом Рабіновичем.

«Вадим Зіновійович у Володимир до мене приїжджав — ще там мені обіцяв сало, і привіз його в «Лефортово». Це дивовижна людина (нехай йому Бог дає здоров’я), у мене з ним є певні відносини, можливо, для вас це виявиться дивним. Так, я знаю, що Вадим Рабінович — в «Опозиційній партії — За життя». Але у мене хороші стосунки з Вадимом Рабіновичем з часів останнього Майдану — він нам дуже сильно допомагав. І хоча він зараз в опозиції, насправді він був такою «майданною» людиною, що мама не горюй. Якби ви знали все те, що він зробив … «, — зазначив Карпюк.

Розповів Микола і про те, як Вадим Рабінович приїжджав до нього у в’язницю до Володимира.

«Вадим Рабінович приїхав до мене ще два роки тому, в липні 2017 року, під Володимир — у Володимирську в’язницю, де йому дозволили зі мною зустріч. Він мені прямо сказав: «Миколо, я займаюся особисто твоїм звільненням вже два роки».  Обіцяв мені , що до кінця року або на початку 2018-го питання буде вирішене. Тоді ж він сказав, що разом з ним моїм звільненням займається і Медведчук. Тому я був упевнений в тому, що це так. я Вадима Зіновійовича дуже добре знаю і довіряю йому», — заявив Карпюк.

А взагалі ж Микола Карпюк «найбільше зараз хоче зрозуміти до кінця те, що відбувається в країні», оскільки «сильно відстав в інформаційному плані від України, оскільки не було доступу до новин».

«… Я ще не можу усвідомити, що вже на свободі. Знаєте, я найбільше хочу зараз розібратися в ситуації, зрозуміти до кінця те, що відбувається в Україні. Я відстав дуже сильно, в інформаційному плані від України, ну, у мене не було ні телебачення, нічого такого … мені потрібно все це зрозуміти, що сталося в Україні, і оскільки мені не так багато вже залишилося, я багато в житті прожив, то хочеться його зробити з максимальною користю і ефектом для України», — резюмував Карпюк.

Нагадаємо, в травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Миколу Карпюка та Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму нібито за участь в банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Карпюк та Клих під час Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий