Картка киянина з новим «обличчям» і функціоналом. Що змінилося

Тепер лаконічний синій колір: у Києві представлено новий дизайн «Картки киянина». Що змінилося?

Усім бажаючим жителям міста, хто ще не отримав картку киянина важливо знати, що дизайн карти став новим. Раніше вона була оформлена листям каштана. Тепер це синя картка в лаконічному стилі, чимось схожа на карту Kyiv Smart Card. Отримати карту можуть всі жителі Києва або ті, хто працює в столиці.

На даний момент Картою киянина користуються більше 800 тисяч чоловік. Про це розповів Юрій Назаров, директора департаменту інформаційно-комунікаційних технологій.

Міняти стару карту на нову не потрібно, просто ті, хто буде купувати її зараз, отримають карту в оновленому дизайні. Хоча на функціональність карти новий вид ніяк не вплинув. Багато хто помилково думають, що картою користуються тільки пільговики, але це не так, – цитує «Інформатор» слова директора департаменту інформаційно-комунікаційних технологій.

Отже, який функціонал «Муніципальної картки киянина»? Разом з «Картою киянина» ви отримуєте:

ключ до ряду е-послуг завдяки ідентифікації власника через BankID;

проїзний в транспорті (використовується як проїзний в комунальному транспорті);

можливість оплати комунальних без комісії;

квитки в музеї та театри Києва зі знижкою, а іноді і взагалі безкоштовно (знижки в певних торгово-сервісних підприємствах, аптеках, медичних установах, закладах культури і т.п.);

спеціальні ціни на ліки в аптеках «Фармація» (дає прав відвідувати комунальні медзаклади, а також з її допомогою можна оформити медстрахування);

знижки на хліб в кіосках «Київхліб»;

систему знижок в торгових мережах столиці;

освітня (запис в дитячі сади і школи столиці).

Де можна отримати «Карту киянина»

Отримати картку можна у відділенні Ощадбанку. Купувати і «Картку киянина» і Kyiv Smart Card не потрібно – вони взаємозамінні, але з «Картою киянина» можливостей більше.

Як оформити «Карту киянина»

Для того щоб отримати «Картку киянина, в банк» Ощадбанк «або в управління соціального захисту потрібно подати заяву, а також:

паспорт або документ, який його замінює (і довідку про реєстрацію якщо паспорт у вигляді ID-карти);

довідка про взяття на облік для внутрішньо переміщених осіб;

ідентифікаційний код;

документи, що підтверджують право на отримання муніципальної «Картки киянина» (учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи і т. п.);

посвідчення, що дає право на пільги, доплати, допомоги, компенсації (в разі наявності). 

Як відомо, з 2014 року «Картка киянина» стала доступною для всіх жителів міста, і не тільки для пільгових категорій. Крім того, своїм рішенням за грудень 2018 року Київрада розширила перелік осіб, які мають право на оформлення «Картки киянина». Цим правом можуть скористатися:

внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку в Києві (таких в столиці близько 169 тис.);

особи, які працюють в Києві відповідно до законодавства України;

студенти, які отримують повну середню, професійну та вищу освіту в навчальних закладах Києва;

батьки (опікуни) дітей, які отримують повну загальну середню освіту в школах Києва. Про це поінформували в прес-службі КМДА.