Кінець п’яній вакханалії: Дубілет оголосив «війну» «наливайкам»

Пияцтву – все: в Кабміні розробили план боротьби з нелегальним алкоголем.

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет заявив, що половина алкоголю в Україні продається нелегально, тому в уряді запустили проект, в рамках якого спробують знову зробити ринок алкоголю так би мовити, «білим».

Так, Кабінет Міністрів незабаром планує серйозно взятися за незаконну торгівлю алкоголем – запустить «електронні акцизні марки», які не вимагають додаткових витрат для бізнесу і держави. Про це повідомив Дмитро Дубілет в Facebook.

Зараз в Україні до 50% алкоголю продається» в чорну «. Це велика проблема для держави. З одного боку, це загроза здоров’ю українців. З іншого — колосальні збитки для бюджету (5-10 млрд грн в рік) і розсадник корупції, – сказав він.

Дубілет підкреслив, що в уряді вже розробили план, як «боротися» з нелегальним алкоголем.

«Ідея проста. Ми будемо наносити на звичайні акцизні марки штрих-код, який зчитується стандартними для магазинів пристроями. Інформацію про ці штрих-кодах не потрібно буде передавати в окрему систему, а тільки «пікати» в касовий чек, як звичайний товар», – уточнив Дубілет.

При цьому міністр додав, що нова система буде «активувати» і «деактивувати» акцизні марки, які клеяться на упаковки з алкоголем, що свідчить про те, що виробник совісно сплатив податок до бюджету.

Дубілет підкреслив, що така система дозволить створити простий мобільний додаток (або чат-бот), яким податківці і громадяни зможуть сканувати акцизні марки і перевіряти їх достовірність. Втім, запевнив міністр, навіть без цього додатку система призведе до скорочення чорного ринку.

«Ця система не буде вимагати від бізнесу нового обладнання. А державі не потрібно буде створювати окрему ІТ-систему, а буде достатньо правильно працювати з інформацією, яка передається в касові чеки», – резюмував Дубілет.