Кінодайджест #52: наша перемога в Венеції та новий шедевр Кінга

Редакція Rabinovich TV познайомить вас з новинами світу кіно

Традиційно в кінці тижня Rabinovich TV познайомить вас з новинами в світі кіно, найцікавішими кінопрем’єрами, голлівудськими новинами і добірками кращих фільмів.

Головні кінопрем’єри тижня — Звабливий, поганий, злий і Кімната бажань

 

Цього тижня в український прокат виходить біографічний кримінальний трилер «Звабливий, поганий, злий» і трилер з Ольгою Куриленко «Кімната бажань». Крім того, відправившись в кінотеатри, можна буде подивитися кримінальну драму «Шахрайки з Уолл-Стріт», сучасну версію історії за шекспірівським мотивами «Офелія» і документалку «Капітал в XXI столітті».

Звабливий, поганий, злий

Біографічний кримінальний трилер про Теда Банді — знаменитого в США і за межами країни серійного вбивцю. Кіно Берлінгера непогано римується з другим сезоном Мисливця за розумом, що вийшов недавно. Фокус в тому, що багато років Банді заперечував свою причетність до інкримінованих йому злочинів, наполягаючи на своїй невинності та ліні поліції, мовляв знайшла цапа-відбувайла. І тільки перед стратою він зізнався в тридцяти вбивствах. Цілком можливо, що їх було набагато більше.

У фільмі «Звабливий, поганий, злий» досить докладно показано життя Банді до арешту, після, під час втечі з в’язниці і в період повноцінної відсидки. У головній ролі Зак Ефрон.

Офелія

Фільм австралійки Клер МакКарті народився з двох творів: класичного «Гамлета» Шекспіра і сучасного — Офелії американської письменниці Лізи Кляйн, яка взяла всім відомих персонажів і змінила кут зору на жіночий. У центрі історії тепер опинилася кохана Гамлета, яка приїхала в Данію в юному віці та в підлітковому стала свідком кривавих розборок в правлячій верхівці країни. Нові пригоди героїв придуманих великим англійцем стали вправою в акторській майстерності для Дейзі Рідлі, Наомі Воттс, Джорджа Маккея та інших.

Кімната бажань

Молода симпатична пара (Ольга Куриленко і Кевін Янссенс) намагається влаштуватися в своєму новому, великому будинку, що знаходиться на відшибі. Їхню увагу  привертає одне приміщення — кімната, прихована від сторонніх очей зайвим шаром дощок і шпалер. Перебуваючи в ній, можна побажати будь-яку річ, і вона з’явиться поруч на підлозі.

Награвшись в картини імпресіоністів, діаманти і невагомість, бездітне подружжя за допомогою кімнати заводить собі дитину. І тут починається найцікавіше: виносити за територію будинку речі, що з’явилися в кімнаті, не можна (вони просто зникнуть), з’ясовується, що попередні господарі особняка були в ньому вбиті. Молоді люди ризикують повторити долю своїх попередників.

Шахрайки з Уолл-Стріт

Кримінальна драма з ненав’язливими елементами комедії про банду стриптизерок, які вирішили змінити правила гри: вони працюють в світі, де правлять чоловіки; гроші, відповідно, розподіляються несправедливо. Дівчата тепер будуть дурити і грабувати своїх багатих клієнтів. 

Придумала все це мати-одиначка, яка через проблеми з фінансами вимушена піти працювати в стрип-клуб (Констанс Ву). Підтримала її стриптизерка зі стажем (Лопез). Крім них, у фільмі зіграли: Карді Бі, Джулія Стайлз, Кеке Палмер, Ашер та інші. Продюсерами серед інших стали сама Лопез, Адам Маккей і Вілл Феррелл.

Капітал в XXI столітті

Документальний фільм про, на думку багатьох, головного ворога сучасності — капіталізм. Разом з тим, перед нами ще й екранізація світового бестселера — однойменної книги французького економіста Тома Пікетті, що вийшла в 2014 році, перекладена на десятки мов і підняла величезну хвилю обговорень: від кухонь до лекторіїв.

Які причини класової нерівності? Де шукати коріння інфляції? Хто формує наші погляди, впливає на наші рішення і чому? Куди це все нас привело? Відповіді тут. Рішень немає.

Перемога українського кіно. Щоденник з Венеціанського кінофестивалю 2019

Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич — про підсумки Венеціанського кінофестивалю.

7 вересня стало дійсно знаковим днем для України. Вранці додому повернулися полонені путінського режиму, у тому числі режисер Олег Сенцов, а ввечері на нас чекали новини з Венеції, де завершився один з найбільших кінооглядів світу. Український фільм Валентина Васяновича Атлантида став кращим у другій за значимістю програмі Венеціанського кінофестивалю Горизонти. Це дійсно неймовірна подія й неймовірне кіно, з урахуванням того, що в фільмі немає жодного професійного актора.

Перемога Атлантиди була дуже бажаною, хоч і несподіваною. Але головним сюрпризом Венеціанського кінофестивалю став лауреат Золотого лева. Володарем головного призу став Джокер Тодда Філліпса. Це не просто перемога, а епохальна перемога. Джокер — перший в історії найбільших кінофестивалів фільм, заснований на коміксах, який здобув перемогу. До речі, для режисера, який зняв Похмілля у Вегасі, це перший серйозний приз в кар’єрі після Гран-прі фестивалю Санденс в 1998 році за документальний дебют Будинок братства. Виходячи з того, що Венеціанський кіноогляд в останні роки став стартовим майданчиком оскарівської гонки, можна припустити, що Золотий лев — не остання нагорода у Джокера.

Цілком ймовірно, що крім номінації на Оскар, Джокер може забрати і статуетку. У попередні роки в Венеції перемагали саме ті фільми, які в подальшому ставали лауреатами премії Американської кіноакадемії в тій чи іншій номінації. Це й Форма води Гільєрмо Дель Торо, і Рома Альфонсо Куарона.

Другий за значимістю приз основного конкурсу Венеціанського кінофестивалю, Гран-прі, журі на чолі з Лукресією Мартель присудило Справі Дрейфуса Романа Поланскі. Незважаючи на те, що кіноогляд почався зі скандалу саме через включення фільму опального режисера до конкурсу, картина все ж отримала нагороду. Але, як зазначила Мартель, вона судить не Поланскі, а його фільми.

Срібний лев за режисуру вручили Рою Андерссону і його неповторному гумору у фільмі Про нескінченність. Автор залишається вірним собі на повну і це вчергове підкуповує кінофестиваль. У 2014 році його Голуб сидів на гілці, розмірковуючи про буття забрав Золотого лева, а Про нескінченність — нібито продовження того ж калейдоскопа портретних історій.

Приз за кращу чоловічу роль Кубок Вольпі забрав італійський актор Лука Марінеллі, який зіграв в екранізації роману Джека Лондона Мартін Іден. Хоча у деяких критиків були надії на те, що фільм П’єтро Марчелло стане лауреатом головної нагороди конкурсу, а акторський приз дістанеться Хоакіну Феніксу за роль Джокера. Очікування виявилися трохи перетасованими.

Вручення Кубка Вольпі за кращу жіночу роль стало несподіванкою для багатьох. Перемогу в цій номінації пророкували Скарлетт Йоханссон за роль в Шлюбній історії Ноа Баумбаха або Маріані Ді Джіроламо з Еми Пабло Ларраіна, але приз пішов зовсім інший актрисі. Кращою назвали француженку Аріану Аскарід, яка зіграла в соціальній трагікомедії Роберта Гедігяна Молитва в ім’я Бога.

Золота Озелла за кращий сценарій відійшла 71-річному китайцю Юньфаню, який привіз до Венеції новаторське анімаційне кіно Будинок 7 по Черрі Лейн. На цей фільм він витратив 7 років роботи, адже раніше Юньфань ніколи не займався мультиплікацією.

Якісь результати Венеціанського кінофестивалю стали несподіванкою, якісь розчаруванням, але здебільшого підсумки кіноогляду — це тріумф глядацького кіно. Чи продовжиться ця тенденція і далі, дізнаємося вже на наступних кінофестивалях класу А.

Стівен Кінг випустив новий роман, який перетворять на серіал

10 вересня відомий письменник Стівен Кінг випустив нову книгу — фантастичний трилер з елементами драми і детектива «Інститут». Книга розповідає про хлопчика на ім’я Люк Елліс, який живе з батьками в передмісті Міннеаполіса. Посеред ночі невідомі вбивають його батьків, а Люка заштовхують у позашляховик і відвозять в невідомому напрямку. Пізніше він прокидається в Інституті — будинку, де живуть діти, що володіють дивовижними здібностями. Директор загадкового інституту місіс Сігсбі робить все, щоб «витягти» їхні екстраординарні здібності.

У травні 2019 року ще не видана нова книга Кінга «Інститут» увійшла в топ-10 книг за кількістю попередніх замовлень, а зараз, одразу після її виходу, стало відомо, що за мотивами роману знімуть серіал.

Сценаристом міні-серіалу виступить Девід Келлі (Велика маленька брехня), а режисером — Джек Бендер (Залишитися в живих). «Я радий, що працюю з Джеком і Девідом, — прокоментував майбутню екранізацію Кінг. — У нас схоже бачення, і я вірю, що на Інститут чекає великий успіх».

Netflix представив музичний трейлер фільму «Пуститися берега»

 Netflix опублікував в Мережі музичний трейлер фільму-сиквела гучної телевізійної драми «Пуститися берега». У трихвилинному ролику, опублікованому на YouTube, головний герой майбутньої стрічки «Шлях: Пуститися берега» (El Camino: A Breaking Bad Movie) згадує найбільш емоційні моменти з серіалу. Зокрема, в музичному трейлері Джессі Пінкмен, роль якого виконує Аарон Пол, згадує події з минулого.

Творці фільму-сиквела в описі ролика відзначили, що присвятили його фанам, які хочуть згадати про найважливіші події серіалу. «Життя це мрія. Згадуємо подорож Джессі. Переглядаємо всі епізоди серіалу Пуститися берега. І дивимося фільм Шлях: Пуститися берега 11 жовтня. Тільки на Netflix», — повідомляється в описі трейлера.

Крім того, про повернення на екрани свого персонажа нагадав і сам Аарон Пол, який опублікував на своїй сторінці в Instagram нове фото. Нагадаємо, перший офіційний трейлер фільму, який стане продовженням серіалу «Пуститися берега», був представлений в серпні. Режисером і автором сценарію виступив Вінс Гіліган, який працював над серіалом. Фільм продовжить історію героя Аарона Пола. Відзначається, що персонаж Брайана Кренстона до фільму не повернеться.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий