Київ накрив наймасштабніший за останні 28 років спалах кору

Ситуація з кором, в якій опинилася столиця і вся Україна — це результат втрати колективного імунітету через відмову від щеплень

У Києві спостерігається наймасштабніший спалах кору за всі роки незалежності України. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«За 6 місяців 2019 році в р. Києві на кір захворіло понад 5000 осіб, з яких майже 3000 — дорослі. Це в три рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Близько 50% хворих потребували госпіталізації-важкий перебіг хвороби. У цьому році від кору померло 2 дорослих, які не були щеплені і звернулися до лікарів надто пізно», — йдеться в повідомленні.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я міста Києва Валентини Гінзбург, така спалах кору є реальною загрозою, протистояти якій можна тільки з позицій відповідального ставлення до імунопрофілактики.

«Сьогодні вже нічого, крім щеплень, не убезпечить Київ від спалахів і епідемій вакцинкеруючих інфекційних хвороб», — зазначила вона.

Директор Департаменту зазначила, що ситуація, в якій опинилася столиця і в цілому Україна — результат втрати колективного імунітету. «У 2015 році в Києві на кір захворіло 5 осіб. 2016 — 3! У 2017 — 87. А за півроку 2019 — понад 5 тисяч», — заявила вона.

За аналізом фахівців, планові щеплення в попередні роки не отримали достатньо велика кількість дітей у віці до 5 років і від 7 до 14 років.

«Це діти, які вже повертаються після літнього відпочинку з усіх куточків країни, у вересні підуть в дитячі сади і школи, і ми будемо мати новий спалах. І не лише кору. Зараз, на жаль, доречно передбачити і зростання захворюваності інших небезпечних для дорослих і дітей хвороб, наприклад — дифтерії», — попередила директор Департаменту.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *